е реки казино отворена сега

кога ќе asda божиќ испорака слотови се достапни

Мисисипи и Западна Вирџинија се одобрени спортски обложувања прописи, со двете држави се очекува да се прифати облози пред почетокот на фудбалската сезона во есен.Мисисипи жители ќе бидат во можност да се коцка за спорт во казина до крајот на јули, по едногласна одлука од страна на државата игри комисија во четвртокот.На Мисисипи Игри Комисија прифати новите правила, без било дебата, Извршен Директор Ален Godfrey рече.Казина и спортски книги може да се отвори кога законот зема полн ефект во 30 дена, отворајќи го патот за bettors да се одржи влогови на професионална, колеџ, и аматерски спортски настани.Казина ќе му плати 12% државните и локалните даноци на сите wagers минус исплати.Некои обложување оператори може да треба да биде лиценцирана од страна на комисија за првиот, па влогови можат да бидат ставени на нивните казина.Голем број на коцкање сервиси се веќе пополнување формулари за нивните лиценци.Опрема која се користи од страна на потенцијалните спортски обложувања обезбедувачи на услуги мора да бидат одобрени од страна на државата.Комисијата, исто така, бара казина да ги пријавувате сомнителни облози на повеќе од $5,000 и се собираат информации за оние кои се победи повеќе од 10.000 долари.За разлика од некои други држави, bettors, всушност, ќе мора да одат казина во Мисисипи да ги пласираат своите спортски облози.Влоговите од тренерите или спортисти ќе биде забрането, сепак е реки казино отворена сега. _____________Прочитајте повеќе:Њујорк не успее да помине спортски обложувања законРод Ајленд Одобрува Спортски Обложувања Сметка_____________Енди Levinson, сениор заменик претседател на турнирот администрација за голф s PGA tour, предупреди на нови прописи, "стави спортски фанови, спортски bettors, спортисти и професионален спорт себе на ризик".Но, оние кои се во рамките на коцкање индустрија се оптимисти дека Мисисипи е нов закон би можел да помогне за подобрување на туризмот и генерира повеќе внатрешни приходи за државата.Мисисипи одлуката доаѓа по НАС Врховниот Суд Може да ја укине Професионални и Аматерски Спортски Обезбедување Дело 1992 година (PASPA). Deleware, Њу Џерси и Род Ајленд, исто така, се пресели брзо да се прифати облози.Во Западна Вирџинија, на Лотарија Комисија одобрен од 20 страници на прописите во итен состанок во четвртокот.Државата се надева дека ќе успее да понуди спортско обложување во времето за фудбалската сезона, Лотарија Комесарот Алан Larrick рече.Право казина вклучуваат Западна Вирџинија е Wheeling Островот Хотел-Казино-тркачката патека, Mountaineer Казино тркачката патека и Одморалиште, Холивуд Казино на Чарлс Градот Раси, Mardi Gras Казино & Одморалиште во близина на Чарлстон и на Greenbrier Одморалиште во Бела Сулфур Извори.Секој од петте игри лиценци, исто така, ќе бидат дозволени "не повеќе од три поединечно брендирани онлајн спортски базен веб-сајтови и придружни мобилни апликации."Казина може да се примени за спортски книга лиценца за $100,000 е реки казино вклучена отвори.
Западна Вирџинија е даночната стапка е 10% е реки казино во питсбург пенсилванија се отвори. By петтата година на работење, Западна Вирџинија се надева спортски обложувања ќе генерира $235 милиони евра во бруто wagering приходи.Иако Њујорк не успеа да го помине спортски обложувања закон пред законодавната сесија завршува на државата четири казина би можеле да работат спортски обложувања под 2013 закон треба да игри регулатори го дозволи тоа. кога ќе asda божиќ испорака слотови се достапни.