алабама coushatta казино во livingston тексас

покер лице изменето од мене tiktok

Милијардер казино магнат Шелдон Adelson, наводно, се населиле на клевета тужба тој го доведе против новинарот од The Wall Street Journal весник во однос на 2012 статија во која тој беше опишан како "фаул-отвор".Според извештајот од Wall Street Journal, двете страни се согласија да ја отфрли тужбата донесе во 2013 година во четвртокот и ги носат своите правни трошоци без пари да бидат платени, додека член на срцето на предметот е да се остане онлајн непроменет.Весникот објави дека Adelson, Претседател и Главен Извршен Директор за Лас Вегас Песоци Corporation, го донесе својот постапка против новинар Кејт О'Keefe во Хонг Конг, бидејќи законите не се направи полесно за тужителите да победи клевета случаи, во дел, затоа што тие се стави на товар на обвинетите да ја докаже вистината на било соочат со предизвикот изјава.О'Keefe имаше наводно се служи како Хонг Конг-базирани игри индустрија репортер за Wall Street Journal, кога таа напиша една статија во која Adelson беше опишан како "борбена [и] фаул-отвор милијардер од работничка класа Dorchester, Масачусетс".На 83-годишниот очигледно зеде umbrage во таков опис и веднаш да поднесе тужба алабама coushatta казино во livingston тексас. The Wall Street Journal објави дека спорните приказна се фокусираа на правната битка помеѓу Adelson и поранешниот шеф на неговото казино операции во Макао.Иако тоа беше ко-напишани со друг новинар, само O'Keefe беше именуван во костум додека Вол Стрит Журнал и издавач Дау Џонс И Компанијата исто така беа исфрлени покер лице растојание голф топки. "Задоволни сме дека партиите се согласија дека тужбата ќе биде разрешен," читај изјавата од Wall Street Journal покер лице изменето од мене. "На [Вол Стрит] Списанието и Ms О'Keefe остане целосно посветена за продолжување за да се обезбеди правично и точно известување во сите прашања, вклучително и во нашата покриеност на Г-дин Adelson и неговите бизниси." Иако тужбата била првично поднесена во Хонг Конг суд, многу од законските маневрирање се одржа во сад со Wall Street Journal, наводно поднесување сојузна subpoenas за сведоштво за тоа дали, 83-годишниот навистина бил "фаул-отвор" од директори на Лас Вегас Песоци Корпорација и Adelson поранешниот телохранител и возачот.Советник за Adelson навеле во U покер лице изменето од мене tiktok. судските документи дека O'Keefe не беше објективен новинар со поглед на Adelson и неговите компании и тврди дека O'Keefe имале ангажирано во нејзината сопствена независна defaming на Adelson.Весникот објаснува дека O'Keefe имал поминато шест години известување за коцкање индустрија од Хонг Конг и имав напишано опширно за Лас Вегас Песоци Корпорација и Азија казино сектор пред тужбата беше поднесена.Таа остана на победи во текот на судските постапки и дури беше промовиран за покривање на коцкање индустрија на глобално ниво пред да се преселиш во Вашингтон, пред една година, каде што таа сега извештаи на Кинески финансиски пазари и Американската политика за Wall Street Journal. како да знаете дали имате коцкање проблем.