Real money online poker indiana

блеф кањонот покер чипови преглед

Makarios Avramidis се одредување на Еврото 2,200 купи-во Шест Раце No-Limit Hold 'em настан германски ресторан на сопственикот и ентузијастички покер фан Makarios Avramidis е Евра 105,000 побогати денес (недела), по неговата викенд победа во првиот настан оваа година Берлин-домаќин на Светската Серија на Покер Европа, Евро 2,200 купи-во Шест Раце No-Limit Hold' em конкуренција.197 играчи регистрирани за настанот.Иако редовно на Европската Покер Турнеја натпревари, овој победи – и престижниот WSOP злато победник е бразлетна – беше Avramidis " најдобра досега.Неговото достигнување е сè повеќе и повеќе извонреден со оглед на конечната табела вклучени германски аце Марвин Rettenmaier (кој завршил шести), 2015 WSOP хривнија победник Павле Michaelis (трети), и 10-време WSOP конечна табела велика БРИТАНИЈА учесник Стивен Chidwick (четврто) real money online poker indiana. Michaelis и Chidwick доминираше многу на конечната табела со дуелот што видов чип доведе менува неколку пати, но Avramidis го направи својот потег кога Chidwick разби во четвртиот, играат агресивна игра undeterred од неговата ѕвезда-квалитетни противници и на крајот преземање на чип води како германски играч Фредерик Schwarzer елиминирани Michaelis.Остави Avramidis соочува Schwarzer, иако со мал чип недостаток дека тој веднаш сет за rectifying со прекрасен удвојување, проследено со повеќе агресивна игра, кои му овозможиле да го скрши Schwarzer и го испрати дома со Еврото 65,000 второпласираниот награда.Други конечна табела cashes се вклучени:Павле Michaelis Евра 45,860Стивен Chidwick Евра 32,600Рик Alvarado Евра 23,310Марвин Rettenmaier Евра 16,740 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година real money online poker maryland. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] bluewater одморалиште и казино веб-сајт.