4 парче toaster долго слот

она што големината bankroll за покер

16-ти АВГУСТ 2012 (ЛОНДОН, велика БРИТАНИЈА) – iGB Филијалата е среќен да го објави дека Онлајн Казино Извештаи (OCR), ќе се врати како Медиумски Партнери, покривање на нивните два настани од почеток до крај за OCR е голем и посветени индустрија следново 4 парче toaster долго слот. OCR е долгорочен партнер со iGB Филијалата, спонзорирање, присуствуваа и снимањето конференции и настани од 2008 година.

"iGB Шпанија се одвива во право време за нас, сега кога имаме започна на 4 локализиран, шпански јазик на Веб – Онлајн Казино Извештаи Чиле – да се оди со нашите локални сајтови за Аргентина, Мексико и Шпанија", рече Даниел Olinsky, уредник на OnlineCasinoReports.com. "На латино-Американски и шпански пазари се, брзо расте, и не постои подобар начин да се истражуваат партнерства и понатаму да се воспостави односи отколку на Барселона Филијалата Конференција, погодно инкорпорирање на iGB Шпанија." Комбинирање на еден од предводник на филијалата на настани за онлајн гејминг индустријата, на Барселона Филијалата на Конференција, и настан со релевантни уште локален фокус, iGB Шпанија, ја прави оваа единствена можност и поставува BAC за разлика од други настани што се случуваат во текот на годината.Тоа е можност да се поврзат со индустријата врсници и ги искористат предностите на новите можности за бизнис во Шпанска iGaming индустрија 4 парче toaster долго слот коментарите.

OCR ќе ги ажурира своите посетители и читатели со случувањата во пресрет на конференцијата во сите нивни Шпанска и на англиски јазик фокусирани веб-сајтови, вклучувајќи го и конечниот распоред и листата на стручни предавачи она што големината завртки за близнак слот shelving. BAC & iGB Шпанија ќе се одржи во Fira де Барселона на 11-14 октомври 2012. Повеќе информации за настаните кои може да се најде на www. BarcelonaAffiliateConference.com & www.iGBEspana.com она што големината bankroll за покер. END За Прес Прашања контакт: Marit фон Stedingk iGaming Бизнис [email protected] +44 (0) 207 954 3417 За iGaming Бизнис (https://www.igamingbusiness.com): iGaming Бизнис е најстарата објавување во секторот откако биле вклучени во iGaming сектор за над 10 години .Тие се специјализираат во издавачката дејност и обезбедување на високо ниво на информации iGaming сектор преку списанија, настани, веб-сајтови и интелигентни извештаи и беа неодамна имиња Најдобри Индустрија Списание на IGA награди во текот на МРАЗ.Со над 16,000 соработници, оператори и производителите редовно читање нашите информации off-line и 75,000 онлајн, iGaming Бизнис е најголемата издавачка компанија во рамките на секторот.Ве молиме посетете ја www.iGamingBusiness.com за понатамошни информации.За Онлајн Казино Извештаи (www.onlinecasinoreports.com): Онлајн Казино Извештаи (OCR) дава играчи со вести, прегледи и водичи за сите аспекти на онлајн коцкање.На eCOGRA одобрени порталот и GPWA член, OCR е независна критика вклучуваат препораки за безбедна онлајн казина и најдобрите понуди она што големината се покер чипови. OCR мрежа вклучува предводник на веб-страница, Onlinecasinoreports.com и над 40 локализиран веб-сајтови.За Барселона Филијалата Конференција (www. BarcelonaAffiliateConference.com): BAC ќе се врати на каталонски град на 11-14 октомври 2012 година да ви донесе поголем и подобар настан.Ако сакате да прават бизнис во iGaming Филијалата на пазарот, тогаш ова е настан за вас.Како оператор се преземат на време да се сретнат нови филијали или ви помогне да развијат вашите најдобри вршење на филијали лице во лице.Филијалата ќе се приклучи во напредува за да дознаете за да го добиете најдоброто занимава од нови и тековни приклучат програми, да видите што вашите конкуренти го прават тоа, да научат од стручни и врсници и да уживате во овој бесплатен настан.На iGB Филијалата серија на настанот се познати за создавање искуство од почеток до крај; дали преку возбудливи вмрежување партии, интересни конференција сесии, бесплатни ручеци и отворен бар во попладневните часови или дури и едноставно создавање на забава, но бизнис-како амбиент за индустријата за да се исполнат.За iGB Шпанија (www.iGBEspana.com): iGB Шпанија е лажат настан посветен на еден од најдоходовната пазари се достапни во онлајн коцкање индустрија; шпанската зборува сектор.Организирање од страна на еден од повеќето реномирани брендови во игри на пазарот, iGB Филијалата и iGaming Бизнис ќе биде донесување на најдоброто од двата света; меѓународен настан со локален фокус.Одат за вашата шанса да стигнат до 500+ милиони Шпанска јазик во латинска Америка и шпански iGaming индустрија и безбеден вашиот бренд присуство во овој профитабилен пазар, со проценета вредност од над 900 Милиони Евра.Придружете ни се на 11-14 октомври 2012 година во iGB Шпанија зона во рамките на Барселона Филијалата Конференција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre placa меј 1155 ddr3 4 слотови.