монета тласкач коцкање во близина на мене

птици на плати слободни слотови

MGM Места Меѓународни официјално влезе во трката за Масачусетс казино лиценца на четврток, потпишување договор за да се здобијат со 150 хектари во градот Brimfield за хотел-казино комплекс.Локацијата, 65 милји западно од Бостон, се смета западен Масачусетс, каде што една од три одморалиште-стил казино лиценци за овластени од страна на државата и минатата година, ќе биде сместен.Други компании се очекува да конкурираат за една лиценца вклучуваат Лас Вегас-врз основа на регионалните игри оператор Ameristar Казина и Националните Пен Игри, која е сопственик на 25 тркачката патека казина, регионални казина во 18 јурисдикции, и М Одморалиште монета тласкач коцкање во близина на мене.

"Кога ќе одлучи активно да се вклучат во Масачусетс, ние scoured државата за локација што ќе се обезбеди рурален амбиент дека Новиот Englanders сакаат", рече MGM Установи Претседател Џим Murren, кој израснал во соседните Конектикат птици на пердув слот машина. "Далечинскиот природата на овој имот, заедно со својата близина на Масачусетс Turnpike, е токму она што го имал на ум." MGM Места потпиша договор со Ридови Имот Realty Доверба да се купи remote site северно од Масачусетс Turnpike.Работното име за развој е Ридови Одморалиште.Тоа ќе биде развиена на пошумениот парцела и планови вклучуваат изградба на нов offramp од turnpike во одморалиште птица светилиште монте казино такса за влез.
Murren проценува развој ќе се создаде 3,000 постојан директен работни места, неколку илјади индиректни работни места, како и неколку илјади изградба поврзани со работни места.Локалните гласачки за одобрување на проектот е да се бара во рамките на Масачусетс закон.Пратениците и гувернерот одобрени три казино лиценци; еден во Бостон, западен Масачусетс и југоисточна Масачусетс.Гувернерот, јавниот обвинител и благајник, ќе се назначи во пет-лице игри комисија да го надгледува лиценцирање. птици на плати слободни слотови.