оу acheter patin на рулет

светски рекорд рулет иста боја

За оние од нас кои ти се поклонат пред олтарот на проп обложување, нема подобро возбудата од ставање пари надолу на забава реквизити.Тоа и не е баш како Супер Боул реквизити во услови на раст, но за чиста разонода, обложување на настани како на Оскари е како да се обидува да се обложи на Wrestlemania.Постојат јасни фаворити, и додека тие речиси секогаш да победи, се уште има некои значајни исклучоци кога огромен underdogs отсвират неверојатна вознемирени.Јас те видам, Брок Lesnar.Дефиниција за оваа година Академијата Награди одговара дека бил.За Најдобар филм, да имаат јасно омилен (Birman на 2/5 коефициенти), краток аутсајдер (Boyhood во 5/4), и еден куп на долги снимки со коефициентите се движат од 20/1 да 50/1 оу acheter patin на рулет. На забавата тука не е толку многу за обложување на Birdman или Boyhood, но ставање на мали количества на сите од нив со надеж дека нешто необјаснива се случува и на еден од оние долги снимки improbably освои награда.Тоа е губење на предлог за најголем дел, но ако можете да се обложуваат, да речеме, по еден долар, на било на долги снимки, треба само да се издржи да ја изгуби $5 ако никој од нив не се заработи.Минимален ризик, огромни плати-оф.Истата работа со награда за Најдобар Актер.Сега, Еди Redmayne останува огромен фаворит во 1/3 не се согласува со Мајкл Keaton малку дополнително одредување на 5/2 оу acheter patins на рулет. Надвор од овие две, шансите се откажат precipitously со Бредли Купер во 12/1, Бенедикт Cumberbatch на 20/1, и Стив Carrell на 28/1 оу acheter malette покер париз.
Наградата за Најдобра Актерка е најекстремниот пример на оваа линија на размислување.Сите веќе има Џулијан Мур penciled да победат во тоа, толку многу што некои sportsbooks се нуди шансите толку ниско, како 3/100. Тоа е еквивалент на, да речеме, Реал Мадрид игра Elche во шпанската La Liga.Што треба да се чувствуваат лошо за другите кандидати, нели?Тие ќе се покаже на награди знаејќи дека тие не се победа на тоа.Само погледнете во нивните коефициенти: Рис Витерспун (14/1), Rosamund Штука (25/1), Felicity Џонс (50/1), и Marion Cotillard (65/1).Најдобар Поддршка Актер и Најдобра Поддршка Актерка Награди следат истиот образец, премногу.Џ.К Симонс и Патриша Arquette се далеку омилени со шансите толку ниско, како 1/50 за двата од нив.Симонс' најблизок конкурент е Едвард Нортон во 15/1 шансите, проследено со Mark Ruffalo на 20/1, Robert Duvall на 40/1, и Итан Hawke на 50/1 светски рекорд рулет иста боја. Исто така, Arquette конкуренција за наградата се сите долги снимки, почнувајќи со Emma Stone на 20/1 шансите, проследено со Kiera Најтли во 40/1, Meryl Улица во 40/1, и Laura Dern на 50/1 светот одморалиште казино catskills ny.
Сите овие коефициенти се наслика слични еднострани одлуки, што го прави обложување на Оскари на глупави потрага за некои луѓе.Но, тогаш повторно, чудни работи се случија при Академијата Награди.Се сеќавам кога Роберто Бенигна освои награда за Најдобар Актер во 1998 година за Животот е Убав, победувајќи Едвард Нортон е исконски улога во Американската Историја X?Немојте да се изненадите ако нешто од тој вид се случува повторно оваа година, кој е зошто тоа е важно да се задржи блиску изгледаат на реквизитите се нудат за да се утврди каде може да се стави вашите пари.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre светски рекорд најдолго покер сесија.