е chumba казино правна во нас

aplikasi android untuk judi roulette online

ЛАС ВЕГАС – среда, 21 Март, 2018 – Научни Игри Корпорација (NASDAQ: SGMS) ("Научни Игри" или "Компанијата") откри OpenBet, СЕКРЕТАР Дигитални пазарот-водечки sportsbook, обработени рекорден број на сметка трансакции во оваа година Cheltenham Фестивал.На Cheltenham Фестивал, годишен четири-дневниот настан во Националниот Лов трка од календарот во Обединетото Кралство, карактеристики неколку висок профил коњски трки.Фестивалот вклучува единаесет одделение-еден трки и кулминира со Злато Чаша трка.Фестивалот често се гледа вкупниот облог во износ поголем од £250 милиони евра.На 2018 Фестивал се покажа премногу успешна за OpenBet; пазарот-водечка платформа обработени повеќе од 39M облози, што претставува зголемување од речиси 10% во однос на претходната година.Бројот на влогот во минута стави преку еден оператор во текот на фестивалот користење на OpenBet платформа достигнаа во 15,800 е chumba казино правна во нас. На денот на Злато Чаша, ја доби од страна на Мајчин Реката, повеќе од 10.9 М облози се ставени, што претставува зголемување од 2,3 Метри облози текот на 2017 е chumba казино правна во њујорк. Кит О'Loughlin, SVP Sportsbook и Платформи на СЕКРЕТАР Дигитални, рече: "OpenBet има докажано досие за обезбедување на стабилна перформанси за време на најголемите светски спортски настани, и јас сум воодушевен што најновите бројки покажуваат имаме уште еднаш доставени скала и стабилност на нашите клиенти е chumba казино правна во флорида. "На Cheltenham Фестивал е многу важен спортски тела за нашите клиенти.Со таков голем волумен на трансакции за да се справи, нема простор за престој.Оваа година статистика покажуваат дека ние и понатаму ја зацементира својата позиција како доверлив и сигурен услуги." © 2018 Научни Игри Corporation.Сите Права Се Задржани.За Научни Игри Научна Игри Корпорација (NASDAQ: SGMS) е светски лидер во индустријата за забава нуди индустрија е најширока и повеќето интегриран портфолио на играта содржини, напредни системи, врвни платформи и професионални услуги.Компанијата е #1 во технолошки-базирани игри системи, дигитални вистински пари игри на среќа и обложување спортски платформи, казино маса игри и нови производи и размена на инстант лотарија игри, и една од водечките услуги на игри, системи и услуги за казино, лотарија и социјални игри.Посветена на одговорни игри, Научни Игри испорачува она што клиентите и играчи вредност повеќето: доверливи безбедност, ангажирање на забавни содржини, оперативни ефикасноста на пополнување и иновативна технологија.За повеќе информации, ве молиме посетете ја www.scientificgames.com aplikasi android untuk judi roulette online.
Company Контакти: Односи со Инвеститорите: Научни Игри: Мајкл Quartieri +1 702-532-7658 Извршен Потпретседател и Главен Финансиски Директор [email protected] Односи со Медиумите: Научни Игри: Сузан Cartwright +1 702-532-7981 ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ, Корпоративни Комуникации [email protected] Напред-Изјави Во ова соопштение, Научни Игри прави "напред-изјави" во рамките на значењето на U. Приватна Хартии од вредност Судски Реформи Акт од 1995 година.

Напред-изјави може да бидат идентификувани од страна на зборови како што е"," "може" и "да." Овие извештаи се темелат на управување со тековните очекувања, претпоставки и проценки и не се гаранција за времето, идни резултати или изведба.Затоа, не треба да се потпираат на било кој од овие напредни изјави како предвидувања на идните настани.Вистинските резултати може да се разликуваат од оние кои се подготвуваат во овие извештаи се должи на различни ризици и неизвесности и други фактори, вклучувајќи ги и оние фактори што се опишани во нашите архиви на ДИК, вклучувајќи ја и Компанијата тековни извештаи на Образец 8-К, квартални извештаи за Форма 10-П и нејзините последни годишен извештај за Form 10-K поднесени на ДИК на 1 Март, 2018 (вклучувајќи под наслови "Напред Изјави" и "Фактори на Ризик").Напред-изјави зборува само како на денот тие се направени и, освен за Научни Игри' тековните обврски под U aplikacja poker na pieni dze. федерални хартии од вредност закони, Научни Игри презема никаква обврска јавно да ажурирате некој напред-изјави дали како резултат на новите информации, идните настани или на друг начин.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.