слот машина за продажба во кенија

ѕвезда град казино безбедност работни места

Тоа е добро познато дека една од опасностите на проблемот коцкање може да биде дека има потенцијал да го наруши коцкар работа живот, потенцијално дури и да ги чини нивната работа.Но, додека во врска со работното место последици поврзани со коцкање може да не се ретки, тоа е необично да се види некој во многу истакната позиција се справи со нив.Тоа е она што се случи оваа недела, како заменик-адмиралот на сад Стратешки Команда беше суспендиран во однос на истрага за тоа дали тој е вклучен во нелегално коцкање.Заменик-Адмиралот Тимотеј М слот машина за продажба во кенија. Giardina е втор во командата на сад Стратешката Команда, која е воена единица која ги надгледува нуклеарна војна сили слот машина за продажба во форт ворт тексас.

Giardina има поминато повеќе од три децении во Морнарица, и е високо ценета службеник.Суспензијата се одржа на 3 септември, но не беше објави јавно се додека ова изминатиот викенд.Бидејќи постои уште една истрага која е во тек од страна на Морнарицата Кривична Истражна Служба (NCIS), многу деталите за случајот се уште не се објавени.Сепак, spokeswoman од Стратешката Команда не обезбеди некои позадината на случајот.Според Капетан Памела Kunze, Стратешката Команда за прв пат станал свесен за коцкање прашање во јули.Тоа беше месец по Giardina стана предмет на истрага од страна на Ајова Поделба на Кривичната Истрага во текот на можноста дека тој се користеле фалсификувани коцкање чипови на Потковица Казино во Советот Bluffs.Точната природа на тоа како на чипови се користи е непознат.Сепак, Дејвид Dales на Ајова Поделба на Кривичната Истрага, рече дека случајот се вклучени покер во казино.Почнувајќи од сега, ниедна држава пријави биле поднесени против Giardina, но агенцијата истрагата е се уште отворен.Можеби најголемата загриженост во овој случај е над дали наводно нелегално коцкање активност би можеле да имаат некако засегнати Giardina е на работното место, или можеби компромитиран Стратешката Команда или националната безбедност.Почнувајќи од сега, тоа е јасно, ако нешто како што се случи, и тоа не чини, како што е иако не постои никаква директна врска од казино истрага и Заменик-Адмиралот е работа.Сепак, Giardina е кариера речиси сигурно ќе биде под влијание на текот на истрагата, без оглед на тоа како се излегува.Стратешката Команда на Командантот Генерал Роберт В ѕвезда град казино рулет правила. Kehler веќе се препорачува да се Секретарот за Одбрана Чак Hagel дека Заменик-Адмиралот Giardina се reassigned.Тоа е нејасно ако било каква дополнителна дисциплинска реакција ќе се преземат ѕвезда град казино безбедност работни места. Giardina бил веќе закажан за да ја ротирате надвор од неговата позиција подоцна оваа година, Претседателот Обама го именува на воздухопловната воопшто да го заземе своето место претходно оваа година, и дека изборот е потврден од Сенатот.Заменик-Адмиралот Giardina е кариера подморница службеник кој ја презеде својата тековна пост во декември 2011 година ѕвезда град казино морски бафет. Од дипломирањето на Поморска Академија во 1979 година, тој има работено на позициите вклучувајќи го и заменик-командант и началникот на генералштабот на Пацифичка Флота.Стратешката Команда за првпат беше формирана во 1992 година, и се базира на Offutt воздухопловната База на југот на Omaha, Небраска.Тоа е одговорно не само за сад' нуклеарен арсенал, но исто така и во странство сајбер војување операции и простор-базирани воени операции. најдобрите покер соба во флорида.