покер на интернет јанг menghasilkan uang

како да расте блек џек

Онлајн фантазија спортски сајт DraftKings го постигна $41 милиони евра во ризичен капитал, финансирање од Raine Група ДОО, Њујорк-врз основа на фирма која инвестира во спортот и начин на живот компании и други инвеститори кои вклучуваат Redpoint Вложувања, GGV Капитал и Атлас Потфат.Договорот е индикација дека корпоративна Америка станува се повеќе привлечени кон жалба и потенцијалот на фантазија спорт-базирани онлајн обложување платформа покер на интернет јанг menghasilkan uang. DraftKings е основана во 2012 година и стана главен играч во светот на фантазијата спорт.Според Фантазија Спорт Трговска Асоцијација, DraftKings има околу 41 милиони играчи во САД и Канада, сите од нив го користат сајтот да се игра фантазија спортски игри за пари.До денес, DraftKings на виделина околу $76 милиони евра во потфатот финансирање.Хоризонт Партнери генерален Директор Сенди Kory реков На Улица дека DraftKing бизнис модел е доволно голема што има потенцијал да привлече интерес од медиумски платформи како ESPN и Yahoo Inc., две титаните на фантазијата спортски свет.Извори блиски до онлајн публикација, исто така, рече дека DraftKing е капиталот кој била на 'високи страна за дигитална медиумска компанија', резултат на неговата огромна производ покер на интернет јанг paling не dimainkan.

DraftKings стана водечки обезбедувач во дневниот фантазија спорт, нудејќи голем swath на слободната и платени натпревари во повеќе игра видови.Тоа, исто така, е опремен турнири со големи пари исплати и има дневна фантазија лиги за МАК, НБА, главната Бејзбол Лига (mlb, на NHL, колеџ кошарка, колеџ кошарка, и голф.Во истата изјава го објавува својот нов VC финансирање, DraftKings, исто така, најави дека поседувал фантазија спорт startup StarStreet, помалку од два месеци после тоа купи од DraftStreet од IAC/Интерактивни Корп DraftKings spokeswoman Femi Wasserman одби да обезбеди финансиски детали за трансакцијата, одлучуваат само да се каже дека DraftStreet стекнување назад во јули чини фирмата повеќе како да се зафат генерал craps. Wasserman објасни дека StarStreet стекнување е различна од DraftStreet се справи.Поранешниот беше повеќе за стекнување на производи, додека вториот беше за комбинирање на двете компании заедно како да расте блек џек. Wasserman, исто така, одби да ја отфрли можноста за иницијална јавна понуда (ИПО) во иднина, иако таа дискусија во моментов се tabled во корист на следењето на органски раст, во рамките на компанијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се група слот повлекува работа.