онлајн покер слободни пари без депозит

кога ќе shorelines казино повторно отворање

Вредноста на акциите во некои од Невада најпознатиот казино оператори, наводно падна драматично вчера поради постојан страв дека појавата на coronavirus вирус во "Сребро Држава' може значително да го намали туристички броеви.Според четврток извештај од Рено Весник-Списанието, весникот, Невада снимиле својот прв случај на високо заразна coronavirus зараза вчера со оваа вест потоа помагање веднаш да им помогнам на индивидуални цена на акции во локалните казино гигант Лас Вегас Песоци Corporation надолу од околу 4.1% до $54.88 онлајн покер слободни пари без депозит.

Zavadnutí вредности: весникот изјавиле дека овој пад беше дури и повеќе сериозни за Цезар Entertainment Corporation како нејзините акции вредност урна од 5.69% до $11.27 додека Бојд Игри Corporation претрпе 9.3% diminution да $22.43 онлајн покер бесплатно нема пари. Дури и повеќе нагласена беше наводното 9.5% намалување за Дин Места Ограничен на $95.62 додека инвеститорите во MGM Места Меѓународни беа сериозно повреден благодарение на 11.5% пад до $20.60 кога ќе siloam извори казино се отвори. Сепак, Рено Весник-Journal објави дека Црвено Рок Установи Incorporated, кој е одговорен за Лас Вегас' 796-соба Црвена Карпа Casino Resort and Spa, искусни најголемите поврзани еден ден фрлам вчера, како на вредноста на акциите падна за околу 13.8% до $16.53. Непостојана иднина: весникот исто така изјавија дека Dow Jones Industrial Average chalked до својот најлош учинок во некои две години, вчера како резултат на анксиозност, во текот на вирусна појава која започна во Кина, додека Марк Haefele, Главен Инвестиции Директор за УБС Глобалното Богатство за Управување со, наводно, се користи белешка да изјавуваат дека тој очекува Невада казино пазарот да се 'остане сам'.Наводно, прочитајте го поднесување од Haefele... "одвиваат природата на coronavirus закана, и вистински и се разбира, се уште не се мерливи, и како такви, тековната глобална политика одговор не може веднаш да се суди како доволно или недоволно за враќање на инвеститорот на доверба во краток рок." Туристичка растрепереност: За својот дел и Лас Вегас Преглед-Дневник весникот цитира една вторник извештај од сад Патување Асоцијација вчера во предупредување дека меѓународните патуваат за Соединетите американски Држави е резултат на падот од околу 6% во текот на следните три месеци.Таков исход би го наводно претставуваат најголем пад од 'Голема Рецесија" од 2000-тите и потоа може да има негативно влијание врз индустријата и туризмот броеви во Лас Вегас.Плочник бројки: Лас Вегас Преглед-Весник цитира Бери Jonas од инвестиции на фирмата SunTrust Робинсон Хамфри како проповедајќи дека агрегат индивидуални хотелска соба стапки низ Лас Вегас Лента неодамна падна од околу 27% иако поврзани игри количини остануваат 'стабилни да малку се појави во лицето на опаѓање напред соба стапка цена'.

Jonas наводно им рекол на Лас Вегас Преглед-Весник.. кога ќе shorelines казино повторно отворање. "Нашата соба го оценувате анализа и последните вести проток сугерираат некои влијание може да биде неизбежна.Во близина-во го оценувате контракции се забрза додека далеку од резервации може да се види на слабост." кога ќе крајбрежје казино се отвори.