Monster hunter пораст дивеење слотови

казино zell am see gutschein

Еден од Африка водечките bookmakers, Parimatch Африка, наводно стане најновата оператор за да се направи се движат во реално време клиент ангажман платформа, БРЗ пат CRM (FT CRM).Работењето во партнерство со Pari Натпревар група на компании, на Танзанија-компанија со седиште е брзо да стане една од водечките спортски обложувања работата во втор во светот по големина и вториот најголем populous континент.Операторот во моментов е одговорен за спортско обложување продавници во Танзанија и има планови да се тркалаат-out понатаму обложување спортски продавници и во поголемите градови низ источноафриканска земја и други Африкански земји, вклучувајќи Демократска Република Конго, Нигерија, Уганда и Руанда.Платформа придобивки: лансирањето на FT CRM ќе помогне тоа да се натпреваруваат во појавуваат на пазарот, и неговите ентузијастички играч ангажман напор значеше тоа беше на лов за специјализирани customer relationship management (CRM) алатка.Изборот на само CRM алатка создадени специјално за iGaming, БРЗ пат CRM им овозможува на операторите да ги синхронизирате секој аспект на играчот ангажман од еден централен систем со користење real-time податоци.Главниот Извршен Директор за Parimatch Африка, Lasha Gogiberidze, се вели во официјалното соопштение.. monster hunter пораст дивеење слотови. "имаме големи планови во текот на следните неколку месеци.Со Африка се најбрзо растечки регион за спортско обложување, сега е нашиот момент да се донесе нешто ново и возбудливо на овој пазар казино zell am see kleiderordnung. "Како дел од нашите планови за проширување, ние знаеме дека ние треба да бидете во можност да се вклучат со играчи на начин кој другите не се во моментов постигнување во Африка, и БРЗ пат CRM е алатка треба да биде во можност да го направите ова." На state-of-the-art технологија платформа е изграден целосно од навремени податоци и ефикасност се постигнува преку утврдување на повеќето долготрајни задачи и елиминирање на непотребни чекори и пронаоѓање подобри начини за работа, вклучувајќи: Висока надева: Така коментирање на новото партнерство, Главниот Извршен Директор за шведски iGaming технологија и услуги, Симон Lidzén, кој има голема надеж за добавувачот е првиот партнерство во Африканскиот пазар, рече.. казино zell am see работни места.

"Ние сме навистина сакаат да се воспостави успешна соработка со Parimatch Африка во еден од највозбудливите и брзо растечки пазари во нашата индустрија.Нашите првични дискусии се изложени некои многу интересни можности за ангажирање, кои се единствени за да Африканскиот пазар, и ние сме во потрага напред за работа на стручниот решение за тимот." FT CRM се користи од страна на индустријата лидери како Casumo, Малта-базирани онлајн лотарија веб-сајт, Multilotto, и многу повеќе.БРЗ пат неодамна беше именуван Мулти Канал Снабдувач на Годината на EGR Б2Б Награди 2019 казино zell am see gutschein. Parimatch интеграција: Во врска со вести, Parimatch неодамна потпиша значаен договор, подобрување на неговата игри библиотека со Nolimit Град интеграција, отворајќи го патот за ослободување на добавувачот е комплетно портфолио на премиум игри, со популарни наслови како на Западна-тематските наслов, надгробниот камен, заедно со Pixies vs Пиратите, Топло ги Поттикнеме и други играч омилени. правец на црвено или црно во рулет.