рака вта краток палубата покер

differenza тра слот машина e vlt

Поранешниот PokerStars Тим Про, Марсел Luske, има намера да ги заостри безбедносните во покер индустрија и ќе ја искористи својата нова компанија Утврдените-ID Holdings limited и нивните nonClonableID производ да се постигне својата цел рака вта краток палубата покер. "У навистина мислат, не постои измама во покер индустрија?Р У 100% сигурни?" Тоа се зборови насликани на Facebook ѕид на Марсел Luske.За среќа, за Летечкиот Холанѓанец големо одговор од покер заедница ќе биде "Да, Марсел, ние сме 100% сигурни дека постои измама во покер индустрија." Тажно, но вистинито.Бидејќи да се биде намален за неговиот долгорочен спонзор, PokerStars, Luske најде доволно време да се продолжи неговото дело да се создаде nonClonableID технологија за да им помогне да се подобри безбедноста на интернет и во живо на покер турнири и парични игри.Без разлика дали тоа е фински играчи кои имаат лап-топ компјутери tampered во каталонски хотелски соби; дански играчи има Тројански коњи опремени во нивно, или идиоти се обидува да внесе стотици илјадници лажни чипови во живо на турнирот и потоа се обидуваат да биде рамна на нив надолу во тоалет.Фалсификувани индустрија е една голема differenza тра штекер e слот. Luske е извршен ДИРЕКТОР на компанијата наречен Утврдените-ID Стопанства Ограничен и ова е она што тие имаат да кажат за влијанието на фалсификувани индустрија е да се има на нашата глобална економија.Тоа е поголемиот број пазарот, и Luske и неговиот тим во Утврдените-ID Стопанства Ограничен се зачекори во со она што тие го сметаат за еден од сигурно повеќето анти-фалсификувани производи на пазарот.Тие ја нарекуваат NonClonableID.Дали сте веќе добивање на караше размислување за миле долги редици кои ќе ве поздравам во Светската Серија на Покер (WSOP) регистрација кафез?NonClonableID може да помогне да се реши тоа.Дали сте загрижени за изработка на електронско плаќања преку интернет продавачите?NonClonableID може да се реши тоа.Дали сте загрижени за сигурноста на вашите пари седи во вашиот онлајн покер сметка?NonClonableID може да се реши тоа.Ова е работи на Шелдон Adelson е кошмари, бидејќи доколку се воведе, тоа, исто така, ќе престане било под-годишна возраст коцкари добивање пристап до вашите онлајн bankroll и дува вашиот пензиски план на покер масата.Технологијата функционира со користење на природно пореметена microstructured и nanostructured композитни материјали за да креирате ознака или ознака со своето 'уникатен отпечаток'.Нема две отпечатоци од прсти се некогаш исто и тие можат да бидат применети на персоналните ID картички кои може да се користи во независни бизниси, како што се онлајн покер соби.Како и кога оваа технологија ќе лази во покер, само Марсел Luske и неговиот тим во Утврдените-ID Стопанства Ограничен имаат одговори.Во меѓувреме проверете го сајтот за себе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre diggy е авантура sunnyvale гробишта покер.