Situs џуди слот за онлајн индонезија

холивуд казино толедо охајо работни места

Од самиот почеток на МАК сезона, New England Patriots чинеше како се заклучува или да се победи на Super Bowl, или барем да игра во него.Тие почнаа намалувањето на метеорити на противниците, proverbially крај игри во третиот квартал од Питсбург, Индијанаполис и други.Тие се чинеше дека незапирлива и немаше буквално ниту еден момент во обложување на некој друг од AFC.Ништо не се промени, дури и по еден брутален загуба минатата недела за Бурма во која грешки поразен обично се дисциплинирани Нова Англија тим.На Pats се уште се на +200 омилен да победи на AFC, вториот фаворит во Супер Боул шансите и се добивањето на речиси три-четвртини од подлогите овој викенд во неделата Вечерта Фудбал против Хјустон.Секој е се уште зад Том и Законот, и универзумот се чини како да на патеката како што некогаш беше.Постои – очигледно – голем проблем.Екипи кои имаат освои плејофот место кон крајот на сезоната имаат еден од двата избори да се направи: тие или може да се задржи нешта полн гас и да се продолжи да се грижи за бизнис, или тие може да се администрира конзервативен пристап за да се дозволи некои одмор за своите играчи.Тоа е чудно препевот на "борба или лет", механизам, како одговор на притисокот на плејофот.
Coasting во плејофот врз основа на вашиот почетокот на сезоната успех може да биде сериозна грешка која повеќето организации се направи, бидејќи тие се чувствуваат како нивните играчи се кибернетска организми.Целата теорија дека играчите може само "флип-прекинувач" вклучи и исклучи е полу-смешна.Тоа, исто така, discredits опозицијата во плејофот, каде што секој е туркање на плик толку тешко како што веројатно може.Тоа е зошто тоа е од витално значење за одржување на semblance на конзистентност во текот на целината на сезоната.Во повеќето, си играат 20 игри.Оди полн гас или оди дома, нели?Нова Англија нема друг избор освен да се одмори своите најдобри играчи и се надевам дека тоа не се враќаат назад за да haunt нив.Денвер е во ист брод со Peyton Manning попречување на било проток дека Брок Osweiler утврдува во негово отсуство.Е Синсинати навистина се случува да се запре overachieving во последниот месец од сезоната, ако тие ја заклучите до bye недела во вајлд карта?Се што навистина се случува да им верувате Енди Далтон во премиер за време на плејофот игра без оглед?Не знам за вас, но сите три од овие ситуации ме прави нервозен како што не четвртиот оној кој резултати во било Индијанаполис, Хјустон или Џексонвил правење на плејофот.Значи, ова е местото каде што работите почнуваат да се интересни.Со оглед на состојбата на врвот на AFC, дури и со Брејди добивање уби од офанзива оружје назад во недела или повеќе, не се двете најдобри облози и да победи на конференција на Питсбург Steelers (+500) и Канзас Сити Шефови (+1000)?Јас ќе одам да се претпостави дека само рече, "Алекс Смит?Навистина?" Ако зборуваме за Смит како дечко материјал, тогаш тој е убаво човек во средно училиште дека е безбедно избор на датум.Можете да го донесе дома, се воведе него да вашите родители без страв, тој се случува да се направи добро во колеџ (што тој го направи) и да си одат за да имаат бујна кариера дека е underscored од општа смисла на просечност.Во суштина, тој е и секогаш ќе биде во сенка на хипер успешна, ѕвезда quarterbacks на средното училиште и светот.Секој е подигање на Филип Реки, Том Брејди и елитите пред тие да стигнат до Алекс Смит.И зошто не би ти?Алекс Смит е рангирана на 17-ти во смисла на донесување метри, и е отпуштен лига-води 38 пати.Меѓу quarterbacks кој се одигра во секој еден натпревар оваа сезона, Смит има најмали тачдаун поминува на било одбранбен не се вика Теди Bridgewater.Идејата на Смит остава сакаат повеќе, но реалноста на него може да биде повеќе отколку што би очекувале.Тој е заклучокот на романтична комедија по последната потера сцена situs џуди слот за онлајн индонезија. C'mon, знаете што е.Со тоа фризура и лицето коса?C'mon!Канзас Сити сезона започна повеќе како трагедија.На Шефовите lumbered надвор на еден од најлошите започнува во сите фудбал во 1-5 СУ и ATS, додека објавувате само 21.2 поени по натпревар offensively.Во тој процес, тие изгубени Jamaal Чарлс.Нема начин некој требаше да им даде на овој тим кој било правец на нарушување на плејофот слика.Шест игри подоцна, на Шефови се 6-0 СУ и ATS и тропа на диви картичка вратата.Тие го зголеми нивниот напад излез експоненцијално, намалувањето 32.3 поени по игра во текот дека win streak.Одбрана е 7 со 20 поени дозволено, и во овој момент ние може да го запре правење забава на начинот на кој тие добија уништени во текот на првиот месец од сезоната.Најдобриот дел за Шефовите е дека тие се игра на Сан Диего, Балтимор, Кливленд и Оукланд во нивната последните четири натпревари на сезоната.Тие не се само winnable игри, тие мора да се победи, winnable игри.Ако сите продолжува да одат право за Смит и неговите колеги во црвена и бела боја, тие се случува да се гледаш во 10-6 или 11-5 рекорд и плејофот чамец право зад Broncos во AFC Запад.Тие исто така ќе биде пуштен во полна пареа, бидејќи тие немаат друг избор освен да се задржи победа, со цел да остане во пресрет на пакет, кој несомнено вклучува Питсбург.Јас не треба да имате за да го продаде на Steelers.Тие се сè дека Шефовите се, но со waaaaaaay повеќе огнена моќ на нападот.На Bryant-Кафеава комбинација е можеби тој најдобри спарување на било кои два широк примачите во лигата, особено со Roethlisberger на чело.На Steelers, исто така, ги загубија своите ѕвезда трчање назад, но беа во можност да го замени него восхитувачки со DeAngelo Вилијамс.Всушност, ако Алекс Смит е дека "убаво момче од средното училиште" во погоре аналогија, Roethlisberger е студ одбранбен кој секогаш краде својата девојка Што е тоа бучава?Шега удирање да блиску до дома за одбранбен со бурното минато?Го добив.Се движат натаму.На AFC е повеќе широко отворени раса отколку што сакаат да веруваат.Питсбург и Канзас Сити мора да игра за нивната граница за да се одбегне било конкуренција на диви картичка места, имено од Авиони или Записи.Импулсот се случува да биде во рака за овие тимови по водат и во плејофот, која може да биде разликата помеѓу првенство и почетокот на плејофот exit (излез).Само прашајте 2012 Балтимор Гаврани situs џуди слот за онлајн лесно победи depo pulsa. NFC е малку повеќе од една отвори-затвори ситуација, бидејќи тимот кој секој очекува да се повтори како на конференцијата шампион по трет пат почнува да се погоди нивниот чекор.На Сиетл Seahawks отворена во -130 да победи на NFC, и сега се на +400 situs џуди слот за онлајн лесно победи бонус нов член 100.

Сепак, нивната судбина е во воздухот.Во зависност од тоа како работите одат за Кардинали, на Seahawks не може да дури и го направи на плејофот.Аризона и Сиетл е судбини се директно меѓусебно поврзани.На Кардинали имаат останатите распоред на Минесота, Филаделфија, Green Bay и Сиетл.Тие се три плејоф hopefuls и тим кој може да експлодираат за вас во секој даден момент.И покрај тоа што се случило, да Carson Палмер минатата година, а Крис Џонсон оваа година, нема причина за Аризона за да ја стопирате репродукцијата на нивниот најдобар фудбал.На bye недела е од клучно значење за стар тим, бидејќи тоа е defacto одмор наместо на изборен една.На Кардинали, исто така може да биде владетел на сите нешта плејофот во Недела 17 кога тие се соочуваат Сиетл.Никој не сака да се соочи Сиетл во плејофот.Би Аризона биде подобро сервира од страна на одмор во Недела 17, или banishing на Seahawks од пост-сезоната предвид?Што би се идиот да се одморат нив, кој е зошто тоа е добра работа што две-време за Тренер на Годината, Брус Arians, е на чело.Тој ќе сакате да vanquish на Seahawks повеќе од било кој друг на планетата, наместо да се соочи и со нив, а третиот пат кога работите прашање.И како ние час стакло овој член кон тоа penultimate крај, ајде да зборуваме брзо за Каролина Пантери.Нивните bruising, пресече устата стил на фудбал е ретко било докажано да биде одржлива за 19 директно игри.Каролина имав проблем минатата година, каде што тие беа толку физичка во текот на регуларната сезона дека тие не може да се задржи темпото во плејофот.Не ми е гајле ако мислите дека сте љубители на Cam Њутн колку што јас не, но тоа е само премногу тешко да се игра на нивниот бренд на фудбал на високо ниво за што многу игри во ред.Тоа е зошто паметни и логичен избор е очигледен за Каролина: завртка совршен сезона и да добијат некои екстра одмор.Но, како што рече, таа стратегија ретко функционира надвор.Ако некој не мора тоа да го вклучите зборував претходно, тоа е Каролина.Тие се можеби и единствениот тим кој може навистина да се ублажи до и контрола на крстарење својот пат во плејофот потоа се претвори што "тоа" е назад.Обратно, тие може само да го продолжи да stomp дворот во плејофот и одржување на нивото на мистика и бруталност што ги дефинираше сите во текот на годината.Што ќе направиш?Обложување на почетниот се водат на МАК игри е една од најтешките мерки во игра за коцкари.Кои тимови за нега?Кои тимови не?Во овој случај, ќе мора да се потпреме на тешки екипи кои имаат што да изгубат секоја недела, додека засенчување далеку од оние кои можат да си дозволи да направи грешка во win/загуба колона поради вграден во изолација.Некои тимови ќе ги избере да седат ѕвезда играчи, бидејќи тие имаат или треба да се.Другите ќе продолжи да се слем директно напред и удар на нивните билети за танц со валута што ги стави во позиција да заработи лежај во на прво место.Таргетирање на вториот текот на првото е разликата помеѓу правење пари и оставајќи го на масата кога станува збор за МАК обложување.Победи или да си одат дома.Се бори или да умре.Овие се mantras дека ние растат претрес.Во поглед на обложување на почетниот се водат, како и правење на долгорочни игра во иднина, јас ќе одам да се инвестира во тимовите кои изберете да се одморат, кога тие си мртов во вода, а не една минута пред тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre холивуд казино толедо охајо работни места.