играчки р нас слот машина

она што е најблискиот казино да muskegon мичиген

Недела е само неколку дена стари, и веќе има неколку големи информации во врска со безготовински игри.Во понеделникот, Бојд Игри најави создавањето на "BoydPay," дигитален паричник, се развива со Aristocrat Технологии.Потоа, во вторник, Глобалната Плаќања Игри Решенија и Меѓународни Игра Технологија најави продолжување на нивната моментална безготовински игри иницијатива.Плаќање модернизација одамна е прашање на индустријата за игри е промовиран.Како Американски Gaming Асоцијација, Претседател и извршен ДИРЕКТОР Бил Милер, истакна во 2019 Глобалната Гејминг Експо, парите-единствениот систем казина се користи со години веќе не се meshes со клиенти користи за користење на мобилни уреди да се плати за повеќето производи и услуги.Ова прашање добива уште поголемо значење во текот на изминатата година, благодарение на COVID-19 пандемија.Казино оператори бара начини да се намали физички интеракции помеѓу патрони и персоналот, како што се размена на чипови за пари.Бојд најавата за продолжување на безготовински игри пилот проект гејминг компанијата започна со Aristocrat во октомври во Блу Чип Casino Resort Spa во Мичиген Град, Ind.Според заеднички ослободување, дигитална решение е сега на располагање на Блу Чип и Belterra Парк racino во Синсинати.Тоа е, исто така, се случува преку пробна на Aliante Казино Хотел и Спа во Северна Лас Вегас.Покровители може во моментов BoydPay линк нивните Б Поврзани лојалност картичка за да фонд, игра, или пари на одредени слот машини.На крајот, Бојд сака да го користите својот дигитален паричник за да се поврзете на нејзината Б Поврзани мобилен стан.Што план се потпира на приемот на OK од регулатори.Ако тоа се случи, патрони би не само фондот игри сесии но, исто така, може да се плати за други предмети на нивните телефони.Тоа вклучува оброци, покажуваат билети и хотелски соби.Бојд Постар Заменик Претседател и CIO Blake Rampmaier рече развој на BoydPay е за подобрување на нивните гости' experiences играчки р нас слот машина.
By ќе безготовински, нашите клиенти ќе бидат во можност да се избегне чекаат пати и непријатности поврзани со користење на готовина и да се фокусира на уживањето нивната посета на нашиот имот", рече тој.Бојд вели дека очекува да се тркалаат оваа услуга за да сите 28 од неговите својства од страна на лето.Кој е потребен за добивање на игри органот за одобрување во 10 држави, каде што на компанијата одморалишта се лоцирани.Според IGT ослободување, Британски-базирани игри на компанијата подружница прошири својот договор со Глобалната Плаќања игри поделба за најмалку пет години.Односот почна со IGT користење на Глобалната Плаќања за својата iLottery производ во 2016 година tr казино ikayet var. Тоа е бидејќи се прошири во други аспекти на IGT работењето, вклучувајќи IGT е Одморалиште Паричник.Одморалиште Паричникот им овозможува на играчот да го користи својот мобилен уред или нивната лојалност награди картичка за финансирање на нивните игри сесија.Партнерство овозможува на корисниците на IGTPay да се регистрирате со Глобалната Плаќања' ВИП Склопот на услугата.Тоа им овозможува на корисниците да се движат пари во еден чекор помеѓу нивните банкарски и игри сметки.Услугата ја елиминира потребата за внесување на банкарски информации за секоја трансакција тра поради colori покер чи винс. "Играчите се со поголема веројатност да го прифатат безготовински технологија кога искуство е едноставен, лесен и нуди широк спектар на извори на финансирање, вклучувајќи ги и директните, обезбеди пристап до своите банкарски сметки", рече Рајан Реди, IGT заменик претседателот на VLT, системи, и плаќања производи.Глобалната Плаќања Игри Решенија Претседателот Кристофер Правда дека повеќе од 3.5 милиони луѓе ја користат ВИП Приоритетен за финансирање на нивните сметки она што е најблискиот казино да muskegon мичиген. "За IGT, давајќи им на своите клиенти и нивните играчи пристап до нашата ВИП Склопот на мрежата обезбедува играчи со лесна и frictionless начин за пристап до парични за играње," рече тој.Како ќе дигитален паричник влијаат на мене, јас не имаат мобилни ниту дали мојот сопруг, ние ќе бидеме во Лас Вегас во октомври бог ќе.Ние се игра слотови на Сем градот Dorothy, треба да биде добро.Ова не е нешто што Бојд планира да се направи задолжително во скоро време. она што е најблискиот казино да нешвил индијана.