Apriro казино tutto mio

што се случува ако казино не може да платите

се справи објави во понеделникот може да доведе до развој на една од најголемите странци-само казино места видел досега на Jeju Остров (на сликата), во Јужна Кореја.nion Игри Хартии од вредност Asia Ltd истакна проект ќе имаат tallest хотелска кула во Jeju "со значителна маргина" и може да содржат колку што 1,600 хотелски соби, 200 маса игри, 400 слот машините и електронските маса игри, и разни не-игри на хотелот apriro казино tutto mio. Во моментов постојат осум оперативни казина во Jeju, од кои сите се доста мали, со просек од само 41 маси и 23 слотови во секоја," рече еден извештај од Грант Govertsen на Унијата Игри што се случува ако дистрибутерот добива blackjack. Важно е да се истакне дека Jeju е самоуправа провинција и Сон Кула е целосно неповрзани со тек RFP [барање за предлогот] процес се одржа во копното Кореја до два нови IR лиценци," изјави Г-дин Govertsen што ќе се случи ако сите нерамнини во покер. Ние веруваме Сон Кула претставува вториот големи странци-само IR да се добие градежна дозвола од [Jeju] владата (со првиот се Прибегнува Светот Jeju)," рече Унија Игри.Институцијата мислеше да потфат помеѓу Genting Сингапур Саладин и Кина недвижности инвеститорот Слетување Меѓународен Развој Ltd, да се изгради US$1.8-милијарди казино одморалиште на Jeju Остров.Основа кршење на церемонијата за тој проект беше одржана во февруари што се случува ако казино не може да платите. На [Сон Кула] проектот е предвидено да се отвори во 2H18; ние се напомене дека Установи Светот Jeju се очекува да се отвори (во фази) со почеток во 2017," рече Г-дин Govertsen.nion Игри имаше рече во февруари дека новите учесници на пазарот би можело да се стави постари Jeju казина во ризик, и дека тоа е веројатно Jeju органи ќе бидат среќни со "ниско-single-цифрен број на висок квалитет на" казино места.ut институцијата додаде: "Ние треба да се, сепак, се согласувате дека тековната GGR трендови во Кореја се движат само како лошо (ако не и полоши) како Макао.Ние веруваме дека постојат две основни причини за ова: 1) во Кина во тек на анти-корупцијата се вози, и 2) краткорочни негативното влијание што Блискиот Исток Респираторен Синдром (MERS) имаше на туризмот." Вториот е референца за јавно здравје, итен случај во Јужна Кореја во текот на летото.acau е акумулирано GGR за првите девет месеци од годината, стои во MOP176.02 милијарди долари (US$22 милијарди евра), падот на 36.2% во споредба со истиот период во 2014 година колку години треба да биде за да одат во казино. eju стана популарна дестинација за одмор за копното Кинески туристи, како што се дозволени безвизен влез до 30 дена, ако тие летаат или плови има директно.Извештај во Кореја Пати весник на вторник цитираше Кореја Туризам Организација велејќи околу 210,000 Кинески туристи се очекува да посета на целата територија на Кореја за време на Кина Златна Недела и празник.ut весникот – повикувајќи се на неодамнешната анкета од страна на Кореја за Култура и Туризам на Институтот – дека задоволството на ниво на Кинеските туристи во Јужна Кореја се рангирани само 14 меѓу 16 испитаните земји.Слабиот квалитет на сместување, rudeness на продавница на персоналот и практики, како што се задолжително купување (шопинг патувања беа цитирани како причини зошто претставки до Кореја Туризам Организација од страна на Кинеските туристи се искачи од речиси 200% од 2012. колку години треба да биде за да се влезе во казино.