што се случува ако казино не може да платите

колку години треба да биде да одат во казино

Онлајн букмејкер Врв има rethought својот план да влезат во велика БРИТАНИЈА е регулирана онлајн игри на пазарот.Во вторникот, Совршенство е официјален Twitter feed најави дека компанијата имаше "повлечени нашата лиценца примена на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија." Компанијата рече дека и покрај тоа остана "желни да им служи на велика БРИТАНИЈА обложување на пазарот, одлуката е направен дека сега не е вистинското време." Компанијата продолжи да се каже дека тоа го призна разочарување беше донесувањето на потенцијалните велика БРИТАНИЈА клиенти но увери punters дека "Врв останува посветена на донесувањето на своите ниски маржи, високи граници и единствени победници добредојдовте политика на велика БРИТАНИЈА пазар кога времето е во право." Совршенство е велика БРИТАНИЈА лиценца апликација биле наведени како "очекување" на UKGC веб-сајт за некое време сега, а конкретната причина за доцнењето останува непозната.Компанијата претходно изрази оптимизам во врска со 2017 започне за својата велика БРИТАНИЈА се соочуваат со сајтот, но тоа сега се чини дека Совршенство не очекувам некои регулаторни откритија во скоро време.Врв (под нејзина претходна инкарнација Совршенство Спорт) се повлекле од велика БРИТАНИЈА на пазарот во 2014 година, но увери своите велика БРИТАНИЈА клиенти во времето дека тоа ќе се врати "треба да добиеме еден Британски коцкање лиценца во иднина." Во времето на нејзиното повлекување велика БРИТАНИЈА, на Curacao - и Малта-лиценцирани Совршенство веќе ја поднесе својата лиценца примена на UKGC.Следната година, Совршенство менува сопственоста, а новиот тим составен од "проширување во регулирани територии" клуч штица на својата деловна стратегија.Врв се појавува да се префрли својот фокус да го својот нов Б2Б sportsbook платформа технологија поделба, Совршенство Решение, кое компанијата го претстави минатата недела.Компанијата наводно, се надева дека ќе биде во можност да ги промовираат Совршенство Решение за НАС компании бараат да ги искористат предностите на било поволни промена во Америка спортски обложувања закони.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што се случува ако казино не може да платите.