Parkeren bij холандија казино во ротердам

исланд приоритет слотови за ранливите

Игри компанијата Intralot најави дека компанијата во која што има голем удел има потпишано значително продолжување на договорот на нивните лотарија лиценца во Јамајка.Врховниот Потфати Ограничен (SVL) потпишаа договор со кој ги гледа своите Лотарија Игри Лиценца продолжи во Јамајка до 2026 година parkeren bij холандија казино во ротердам. Обложување, Игри на среќа и игри на Среќа Комисија (BGLC) во земјата продолжи лиценцата за компанијата да продолжат да ги нудат своите популарни игри лотарија.Претседателот на SVL, Павле Hoo, коментираше: "Ние имаме стратешки план за развој и проширување на нашите игри и забава операции кои ќе бараат значителни инвестиции во партнерство со нашата технологија добавувачи.Директори на SVL затоа одлучивме да ги презентираме нашиот план да BGLC почетокот и го бараат своето одобрување за продолжување на лотарија лиценца, која претставува нашата основна дејност.Ние сме среќни што по многу размислување, на BGLC ја одобри лиценцата проширување parkeren bij холандија казино амстердам вест. SVL ќе продолжи да ги исполнуваат строгите оперативни стандарди на BGLC." Intralot зеде голем удел во компанијата во 2008 година и зголемување на нивното учество во 2010 година за да сегашното ниво како тие работат VLT игри тргнува и фиксна-коефициенти-обложување.Г-дин.Никос Nikolakopoulos, генерален Директор на Intralot латинска Америка, додаде: "Ние сме многу задоволни со обновување на лиценцата, која го ратификувала доверба дека BGLC има во SVL.Нашата одлука да ја внесете Jamaican пазар со стекнување на стратешки удел во SVL има дадоа позитивни резултати и ние сме многу оптимисти во врска со иднината." Се верува дека како услов на договорот, SVL е потребно да се инвестира најмалку US$5million (околу J$450million) надградба и проширување на своите операции во Јамајка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre исланд онлајн шопинг испорака слотови.