она броеви да се обложи на рулет

индискиот казино во близина на чендлер а до ш

Во Земјиште и Згради " view, се врти надвор или monetising MGM Кина ќе се фокусира инвеститори на атрактивни домашни трендови," фондот рече во својата презентација.
"Голем број на надворешни фактори позиција Macau да имаат значајна вредност како headwinds веднаш исчезнува, која може да резултира со атрактивен долгорочни можност," се додаваат.ГМ Летувалишта се зголеми 10.6% на US$21.74 во затворите во Њујорк, со акции се врати во позитивна територија за годината.nalysts на Јапонски брокерски Номура рече дека тие се согласија дека MGM Установи' недвижен имот е потценети, но не се согласувам со Г-дин Litt е предлог за посебен дивиденда од MGM Кина. ГМ Места главен извршен Џим Murren рече на четвртиот квартал заработка повик минатиот месец дека компанијата нема да се исклучи REIT опција она броеви да се обложи на рулет. Ние се согласувам со повеќето од предлогот, освен за НАС$2.6 милијарди посебни дивиденда од MGM Кина, на која MGM REIT ќе добијат US$1.3 милијарди долари поради неговата 51 проценти сопственост она броеви за да ги собереш на рулет.

и и Згради Инвестиционен Менаџмент, на Конектикат-врз основа на хеџ фондот, рече MGM Места Меѓународни треба да се подели на одделни недвижен имот и инвестиции доверба (REIT) и хотелот на друштвото за управување.Тоа е, исто така, укажува на тоа "monetising" Макао-базирани MGM Кина Holdings Ltd, која поседува и оперира на MGM Макао и е изградба на САД$3-милијарди MGM Cotai. Земјиште и Згради верува MGM е висок-квалитет на недвижен имот портфолио е значително ниско вреднуван во јавните пазари", рече хеџ фонд менаџер Џонатан Litt она броеви треба да се подели во blackjack. Ние се обидуваме да работиме заеднички со MGM управување да се најде оптимален корпоративната структура за компанија и верувам дека предложениот REIT конверзија детален во презентацијата објавена денес ќе се зголеми акционерска вредност, додека минимизирање на трошоците," тој се додава во соопштението.р Litt препорачува MGM Меѓународни продаде оние на нејзините U индискиот казино во близина на чендлер а до ш.