она броеви треба да се подели во blackjack

индискиот казино во близина на buckeye а до ш

Сојузниот судија во Tallahassee се појавува да биде обвивка со Seminole Племе во нивната потрага да продолжи да се понуди "banked" игри со карти во своите седум Флорида казина.Во тој случај, се разбира, е повеќе од само еден ред во текот на еден куп блек џек маси, тоа е оној кој може да ја креира иднината на коцкање во Флорида и целосно редефинирање на компактниот помеѓу племенски оператор и државата.Тоа исто така може да ја загрози повеќе милиони долари Флорида добива од Seminoles секоја година во замена за право да работат на своите казина.Оригиналниот компактен помеѓу племе и држава, основана во 2010 година, даде Seminoles ексклузивност на banked игри како што се blackjack во Флорида, во замена за $1 милијарда, се шири над пет години.Овој договор исто така им даде на племето на stranglehold на слотови пазар со забрана за проширување на слотови коцкање надвор од она што веќе постои во неколку parimutuel racetracks.Компактниот истече на 1 август оваа година, за отворање на полето за преговори за нов компактен.Нема договор може да се постигне, но на Seminoles продолжи да понуди блек џек на нивните простории, незаконски, по истекот на компактен, тврди дека државата.Но племето вели дека Флорида Одделот за Бизнис и Професионална Регулатива (FDBPR), со кој се регулира коцкање во државата, дозволено parimutuel коњ и куче песни да им понуди на игри со карти и електронски блекџек машини се во спротивност на оригиналниот компактен.На Seminoles' адвокатите тврдат дека, под 2010 справи, племето ќе биде дозволено да се задржи blackjack за уште 15 години, ако државата дозволи друг оператор да имаат ист вид на коцкање.Регулаторот моли да се разликуваат, но судијата, се чини, не.Следните три дневно судење заврши во среда, U она броеви треба да се подели во blackjack. Окружниот Судија Роберт Hinkle сугерира дека има намера да владее во корист на Seminoles.Тој понатаму surmised дека FDBPR не успеале адекватно да одговори на фактот дека песните биле навистина нудат игри на кој Seminoles одржа монопол, во кршење на 2010 компактен.Всушност, регулаторот не успеа да се обрати на состојбата во сите до Seminoles поднесе својата тужба.Во Март, на Флорида законодавната власт соборен нов компактен предлог, резултат на месеци на преговори меѓу Seminoles и Гувернерот Рик Скот, кој ќе им овозможи на племето да им понуди craps и рулет во нивните казина, како и блек џек.Тоа би била најголемата племенски рев-споделување на договорот во НАС, во вредност од $3 милијарди долари за државата повеќе од седум години.Треба да судија по правило во корист на Seminoles, законодавството може во живо да се жалиме дека одлуката.Постојат голем број на прашања за кои мора да се реши меѓу Seminole Племе и Државата на Флорида.Таму е исто така прашање на Greyhound песни, кои го прават малку за Државата туризам или дербито на даноци, освен слот машина даноци, кои беа намалени од 50% на 30%.Коњ тркачки е друго прашање, уште одржливи туристички простор, но кои им е потребна финансиска поддршка за да се натпреваруваат со purses нудат на песни, кои имаат слот машини.Тампа Беј Падови е само FL песната што не се има корист од слотот за приходите, како и потребите субвенција, од слотот за даноците собрани во Јужна Флорида.Едно можно решение би било да ја споделите со куче песни, престанете да живеат трки, но се задржи нивната OTB операции и покер; давајќи им профитабилни недвижности можност, во продажба на он-потребни песна површина.Ова ќе ја елиминира некои од слотот конкуренција на Seminole казина; и ако новиот компактен вклучува играта на Craps и Рулет, тоа ќе го направи на Племенски казина заврши, и да додадете на туризмот вредност на вистинската дестинација казина да Тампа, Холивуд и Кокос Крик.И тоа ќе им овозможи на Племето да се изгради нов хотел во Тампа, и да ги прошират некои од нивните други операции.Постојат многу Американци кои само се игра Craps, и во Европа и некои Јужна Американските земји, Рулет е омилена игра.Дизни Corporation е зад "НЕ" кампањата, но јас очекувам тоа е страв на Флорида, дозволувајќи им на дестинација казино/конвенција одморалишта; дека ЏЕНИФЕР Песоци, MGM, Wynn или Genting ќе се изгради; натпреваруваат за профитабилен средината на неделата конвенцијата/шоу бизнис, што значи го подобрува Орландо места.да има!Не можам да верувам дека судијата ќе владее во полза на Seminoles како што е наведено "монопол" на кои се крши сад Анти Доверба Закони кои вклучуваат Шерман Антимонополските Дело од 1890 година и Клејтон Антимонополските Акт на 1914!Штетата е направена во 2010 со овој оригинален компактен што е дозволено со овој монопол да биде создадена на прво место.Јас сум сите за Seminoles да им биде дозволено да понуди казино со сите игри, но веруваат дека тоа треба да биде регулирано од страна на државата и во корист на државата, но само ако тоа е правен за други казина, за да се отвори и да понудат на жителите и туристички други опции, исто така, се регулирани од страна на државата и за доброто на државата и на жители со повеќе кариера opportunties.Зошто да не се дозволи тоа да биде на постојните paramutals?Со сите средства на државата од Флорида, која е позната и успева на туризмот треба да има корист од најдобрите туризам, бизнис, кој е казина!!!!Ако се суди по правило во корист на Seminoles сега тој е давајќи им на државата кои ќе бидат катастрофални за жителите, кои ќе бидат принудени да плаќаат повеќе даноци за да се направи се за цена која што државата губи.Јас прашањето дали овој судија знае сите историјата и на сите закони и јас би сакале да се доведе до мислат дека тој може да биде добивање на плати повеќе за одлука во корист на Seminoles.Па ајде жалба и да го земе назад кон САД Врховниот Суд како случајот во 1996 Seminoles vs Државата на Флорида кој владејачката партија е во корист на државата референцирани од 11-тиот Амандман.Како за сите ние само се дојде до договор и да ги споделите со други отворени казина, кои, исто така, ќе им овозможи на Seminoles да работат на нивните казина и додадете craps и рулет премногу така сите ќе победи!Wendy; јас веќе долго време се поддржани казино игри за Флорида, да се вратам на 1980тите години пред Seminoles потпишан компактен со Флорида.Постојат уште многу одморалиште места низ Државата, кои би не смее директно да се натпреварува со Seminoles; но тие се во еден дел од Државата, кој има историски е против игри; конзервативна Северна/Централна Флорида.Всушност, јас сум Флорида корени, се родени во Џексонвил и ќе неколку години на школување во Bradenton и Sarasota.Законодавното тело треба консензус, но не сакаат да ризикуваат губење $ милијарди на приходи споделување со Seminoles.Ви благодариме за одговарање.Јас сум исто така е поддржувач на казино игри во Флорида.Јас се молам за него!!!За доброто на луѓето кои живеат и работат таму.Јас сопствен дом во Seminole Флорида, но јас сум сега работи во Северна Каролина, па јас може да се врати на мојата кариера како продавач и надзорник во табела игри.Тоа е ГОЛЕМА кариера.Јас го сакам и го пропушти Флорида секој ден!Почнав во казино индустријата во 1987 година во Одморалишта Меѓународниот во Atlantic City NJ како craps дилер.Јас се пресели на Флорида во 1995 година индискиот казино во близина на чендлер а до ш.
Јас бев таму и да се гласа за предлогот 8 која не успеа.Јас работев за Empress Крстарење Линии за 8 години, додека тие се продаваат на Сонце Круз.Јас живеев партиционираш на историјата на игри во Флорида и јас сум на работа на пишување неверојатна книга за тоа што ги држи на добивање повеќе неверојатно како битката продолжува за казина во Флорида!!!Казино Џек и сад на Пари е добар филм и сакав на документарен, но сигурен сум дека рудникот ќе биде многу подобро.daes ќерка тампа хард рок е место да биде индискиот казино во близина на буена парк.