колку години имате да биде да одат во казино во аризона

можете самостојна дијамант казино heist

Ова е гостин придонес од страна на Мартина Danelaite.Таа води содржината тимови на DroidSlots и MobileSlots4U партнерските сајтови, плус неколку онлајн казино и бинго брендови премногу.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме.Не значи не – директен маркетинг повици, дека е.Фрли вашиот ум назад до последен пат сте биле повикани од страна на некој понудата ќе биде "добра зделка" за осигурување или да побара од вас да ја заврши на "брз начин на живот анкета' кога сте биле во средината на правење на нешто.Шансите се ќе се караше, можеби дури и се чувствува дека вашата приватност е повредено.Уште полошо, ќе беа можеби премногу љубезен да се откажам или да побара дека нема повеќе повици ќе бидат направени за да вашиот број, што значи дека сте заглавени со тоа rung нагоре во каприц на овие компании.Кога табелите се сврте и вие сте еден да одлучат дали треба да се направи ладна повик дел од вашиот казино маркетинг стратегија, треба да се запамети дека оваа техника е нешто што луѓето сакаат да ги мразат.Всушност, ладна повик во коцкање индустрија е коцкање во себе: ќе ти ѕвони некој кој би добредојдовте кои бесплатно како бонус или како тие ќе се гледа за прв пат надвор од непријатна разговор?И тоа под претпоставка дека тие не се блокирани од непријатност повици преку трети лица софтвер или со едноставно не подигање на повик од некој непознат број на прво место.Сите нешта се смета, тоа е хартија-тенка линија да оди помеѓу маркетинг повикувајќи се смета за болка или задоволство.Па ние сме преземат врз себе да се утврди она што најдобрите практики на ладна повик во онлајн коцкање индустрија треба да биде.На предупредувачка приказна да почнеме нашето истражување во ладна повик со Џејмс од Северна Јоркшир во Велика Британија, кој го сподели своето искуство со нас: Секоја акција има еднаква и спротивна реакција, или така ми се чини во Џејмс' случај и во многу начини, неговата приказна е типичен еден.Без оглед на она што академски студии или продажба на стручните лица велат, ладна повик се става на поголемиот дел од луѓето надвор, бидејќи е базирана на рафинирани измама и обично висок притисок да дејствува премногу.И тоа не презема гениј да се сфати дека ова создава непријатно напнатост, што доведува до опозицијата, наместо вашите потенцијални играчи носејќи ве на вашата понуда.Со други зборови, постои голема шанса дека вашиот изгледите ставете ја вашата ладна повик на исто ниво со бракот предлози тие се од Нигерија принцови и договори за неверојатно евтини и "дефинитивно вистински' Виагра.Не се големи, особено од луѓето не може да се ослободи од телефонскиот повик, како брзо како што може да ѓубре е-пошта, што доведува до повеќе фрустрација.Значи дали некогаш постои време кога ладна повик е ефикасна?Продажбата на експерти од целиот свет секако ќе го каже тоа – ако извршена правилно, маркетинг повици може да ви помогне да ги постигнете вашите деловни цели.Сепак, енергични истражувачката и стручната обука се потребни за да се осигура дека вашиот повик е скроена специјално за лицето кое е повикан, и дури и ако тие не се следат преку, барем тие не се отуѓени.Проблемот со проблемот коцкари Добивање на ладна повик право е особено важно во коцкање индустрија, како оператори мора да биде општествено одговорна да се добие и задржи своите лиценци.Иако Џејмс, за среќа, не е проблем коцкар, и дека едноставно се откажува од тоа специфични казино да се одржи разумен облози на друго место, ладна повик мора да биде најлошото нешто што може да се случи на еден проблем коцкар.Примање на неочекуван повик каде слободни бонус се нуди може да го примамат од нив проблем коцкар да се регистрирате на сајтот, а облог пари тие не можат да си дозволат да се изгуби.Слично на тоа, играч на ризик на проблемот коцкање може да имаат намерно ги напуштија своите сметка, да се плашат дека нивните коцкање ќе спирала надвор од контрола – ладна повик може да предизвика ги враќа до неа и можеби и развој на расцутени зависност од коцкање.Се разбира, овие се најлош случај сценарија и добар начин да се спречи нив ќе биде за играчи да се вратиш на добивањето на маркетинг материјали, како и за целосно самостојно се исклучат од сите коцкање сајтови.Додека во теорија, ова би требало да го запре сите маркетинг комуникација од казина, во праксата не сите казина почитувај ја Приватноста и Електронските Комуникации Регулативи (PECR).Тие се поставени од страна на Комесарот за Информации Канцеларија (МЦК), и во рамките на PECR, директен маркетинг повици може да бидат пријавени како 'непријатност повици" ако тие несакани, предаторски или премногу агресивни.Непотребно е да се каже, компании ангажирање во такви тактики лесно можат да бидат казнети.Исто така, велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC), исто така работи заедно со МЦК и може да се вклучат.Како што Џејмс Кук, на корпоративни работи службеник на UKGC, вели: "Ние очекуваме оператори да се усогласат со законот, и во велика БРИТАНИЈА и во други области во кои тие работат.Неуспехот да се исполнат овој очекување може да покрене прашања за продолжување на соодветноста на лиценца на сопствениците.Ние работиме заедно со МЦК, и ако еден од нашите лиценцирани оператори се смета од нив да бидат во сериозни или повторени прекршување на PECR, ние ќе ја разгледа регулаторната акција." Најдобрите практики за ладно повици Toeing линија на општествената одговорност и изработка на сигурни дека сите директна комуникација во согласност со PECR и Лиценцата Услови и Кодекси на Практиката (LCCP) на UKGC е висока цел.Сепак, ако по сите менаџмент на онлајн казино се уште е склон да направи ладна повик дел од нивната маркетинг стратегија, ние би ви препорачуваме тие се заложи за следните шест точки да остане општествено одговорни и да се постигнат најдобри резултати: Секое онлајн игри на компанијата треба да размислува долго и тешко, ако тоа е вреди да се потенцијално отуѓување своите клиенти кои го фрли радар од здодевните нив со еден телефонски повик.Дури и можни нови играчи дека тие повик до најверојатно би само да стане караше и да се направи mental note никогаш да не се приклучат.Сепак, ако одредени добра практика критериуми се почитуваат, ладна повик може да биде остварлив начин за пазарот на онлајн коцкање услуги.На крајот, тоа е одлука на маркетинг тимот треба да се направи – тоа е тешко повик.За авторот: Мартина Danelaite води содржината тимови на DroidSlots и MobileSlots4U партнерските сајтови, плус неколку онлајн казино и бинго брендови премногу.Фокусирајќи се на значајни вести, мапа на коментарите и детална анализа, целта на овие сајтови е да се даде читатели предност кога станува збор за далечински коцкање.Сите прашања и прашања се добредојдовте на [email protected].Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку години имате да биде да одат во казино во аризона.