казино во близина на нова албани ms

кој е сопственик на baha март казино

Дали сте спортски обложувања експерт кој сака да го сподели мислење за играта?Контакт [email protected] за повеќе детали" ЧАРЛС ЏЕЈ НА ФУДБАЛОТ ОБЛОЖУВАЊЕ Роџерс и Cutler мора да импровизираат во Packers-Мечки matchup Од поволна точка на некои фудбалски bettors, на Green Bay Packers може да биде зад осум топката право во почетокот на 2015 сезона.Но дали е тоа навистина случај?Или е ова само уште една мала брзина се судрат дека може да се надмине со елитната одбранбен?Остри критики на Чикаго Мечки не се осмелувам да ги обвинуваат за да се има елита сигнал-повикувачот и тимот е во сред на транзицијата.Џон Фокс е човекот задолжен сега, и тој се обидува да се инсталира повеќе хард-nosed начин на размислување како неговиот нов тим се обидува да го работи околу после катастрофалниот 5-11 кампања.Најстарите ривалство во МАК ќе се одвиваат својот најнов поглавје во 1 ЧАСОТ И во Војник Поле во Windy Градот.Општата перцепција е дека под Марк Trestman, Мечки беа премногу финес-ориентирана, како одраз на личноста на тренерот.Но, Чикаго беше доста мека за одбрана; тие беа третина од дното во yardage дозволено и, исто така, се откажа 27.6 поени по натпревар.Па сега Фокс ја донесе на бродот Поб Fangio, кој е префрлување на 3-4 усогласување и бара повеќе агресивност кога почнавме топката.Но, она што оваа нова шема на бои е, исто така, се случува да бараат некои прилагодување на дел од одредени mainstays како Jared Ален, кој утврди себеси како премиер помине rusher од одбранбени крајот на самото место, но сега веќе е linebacker.Би харбор некои загриженост за кршење во нов "изглед" против минатата година, е највреден Играч, и тоа е една од тешка предизвици со кои се соочува Мечки во оваа сезона поотворени.Тука се фудбалско обложување линии на оваа игра со Пакет значителна патот омилени: Green Bay Packers -6.5 Чикаго Мечки +6.5 Над 49 поени -110 Под 49 поени -110 Роџерс (4381 дворови, 38 ТД, пет INT во 2014 година) изгубил се оди до примателот во пред-сезоната, како Jordy Нелсон, кои се собраа во 98 поминува со тринаесет touchdowns во 2014 година, отиде надолу за пребројувањето на гласовите со ACL повреда.За брзо Рандал Cobb, кои имале 91 приеми и десетина резултати, е тресна со рамо болест, но тој се очекува да биде во состав, но не и на 100%.Значи она што не Роџерс не?Добро, можеби многу казино во близина на нова албани ms. Quarterbacks како него создаде ѕвезди од нивните корисници, и Роџерс' најновите целна по тие линии може да се Davante Адамс, кој е тој беше себе си за време на кампот.Адамс е тешко unsung; тој беше втор тим Сите Американски at Fresno Држава и вториот круг на нацрт избор.Тој фатени 38 поминува како дебитант, и сега тој е пуштен повеќе значителна улога.И повторно стекнување на Џејмс Џонс служи повеќе од носталгични намена; тој поминал една година со индијана џонс: крадците како слободен агент по седум сезони во Грин Беј, а потоа стана намали од страна на Оукланд и Њујорк Гиганти.Но тој знае ова дело многу добро.Да, Роџерс ќе биде само парична казна.Може истото да се каже за Џеј Cutler?Тој работи со неговиот ПЕТТИ различни офанзива координатор од неговото доаѓање во Чикаго.Сега тоа е Адам Gase, кој изгледаше многу мудрец, кога раководењето на Денвер дело со Peyton Manning фрлање поминува, но може да падне на фудбалот bettors како на нешто помалку од еден гениј тука.Ситуацијата со примачи е повеќе вознемирувачки во Чикаго отколку што е во Green Bay.Првиот круг на нацрт избор Кевин Вајт, кој требаше да ги собереш на гасена по Брендон Маршал лево, е на Физички во Можност да се Изврши (PUP) листа казино во близина на националниот харбор мериленд. Alshon Jeffery (85 фаќа минатата година), кој има теле повреда, има само вратија во пракса, откако се од еден месец.Еди Кралската е вежбање, но има колкот повреда.Дали ви се види она што ние го кажуваме?Тоа подразбира дека Роџерс ужива играјќи против Мечки минатата сезона.Во два натпревари, во кои Packers постигна 93 поени.тој отиде 40-на-55 за 617 дворови и ДЕСЕТ touchdowns без пресретнување.Сега тој се фаќа за одбрана обидуваат да научат нова шема.Тоа важи и за Мечките,' казненото дело, како и.Па се очекува тешка дози на Мет Форте, кои поставување на МАК рекорд за приеми за трчање назад минатата сезона, со 102 кој е сопственик на ameristar казино во сент чарлс п. Тоа нема да биде доволно.ГО ИГРААТ СО ЏЕЈ: GREEN BAY -6.5 *** (Заснова на скала од 1-4 ѕвезди) За повеќе од Чарлс Џеј фудбалско обложување мислења, ве молиме посетете ја неговата handicapping веб-сајт, Игра од Страна на Џеј, во https://playsbyjay.com кој е сопственик на baha март казино.
Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre кој е сопственик на ameristar казино сент луис.