кина брегот џекпот сан мануел казино

бесплатни онлајн двоен дијамант делукс слотови

САД индустријата за игри на доминантниот лобирање фирма е повикување на државните регулатори за да се овозможи казина, за да се модернизира како коцкари залог и да бркам фондови.Американскиот Игри Асоцијација (АГА) рече дека после 18 месеци на преглед, во она што беше заеднички индустрија напор, тоа има развиено седум принципи за модернизација плаќања внатре казина.На АГА верува дозволувајќи им на казина да се движат од една во голема мера кеш основа на средина за да дигитален е во најдобар интерес на куќата, клиентите, сигурноста, и спроведување на законот.Унапредување на можностите за дигитални плаќања е еден од нашите врвни приоритети", рече АГА претседател и извршен ДИРЕКТОР Бил Милер кина брегот џекпот сан мануел казино. "На COVID-19 пандемија направи сè повеќе и повеќе е важно да се унапреди нашите напори да се обезбеди на клиентите со плаќање избор тие се повеќе задоволни и имаат повеќе се очекуваат во нивниот секојдневен живот." На АГА седумте "Плаќања за Модернизација Политика Принципи" се: Казина во сад во моментов се прифати парични депозити и ACH дебитна депозити.Коцкари може, исто така, бараат кредитни линии издадени преку казино.На АГА вели дека две од најголемите бенефиции на движи далеку од готово е дека дигитално плаќања може да ви помогне коцкари се ограничи загубите и казина подобро да се открие сомнителна активност.Овозможување на плаќање избори, застапувањето група рече, им овозможува на коцкари да се дополни пари со сигурна и безбедна дигитален опции бесплатни онлајн змеј линк слотови. "Ова не само што го подобрува одговорен игри напори од страна на опремување на клиенти со дигитални алатки за да им помогне да ги следат нивните игри и поставете граници, но исто така, обезбедува оператори, регулатори, и спроведување на законот на зголемена транспарентност во однос на прашањата за борба против перење пари и следење на финансиските трансакции," на АГА прогласи.Во моментов, казино кафез cashiers се одговорни за завршување валута трансакција извештаи (CTR) во секое време лице transacts $10,000 или повеќе во еден 24-часовен период.На АГА вели дигиталните трансакции ќе се овозможи претставници за безбедност во гејминг индустријата да се фокусира на висок ризик покровители, и да креирате дигитален трага кои можат да бидат анализирани веднаш бесплатни онлајн двојно двојно бонус покер. "Казино индустријата се гледа како модел за други индустрии во нејзините напори за борба против перењето пари.Создавање на нови можности за плаќање за клиентите се обезбедува спроведување на дополнителни увид во извори на средства на клиентите потекло; тоа исто така го намалува времето за спроведување на законот минува на понизок ризик покровители," здружението рече во своето објаснување.Треба да се спроведе дигитални плаќања во НАС казина се препорачана од страна на COVID-19 пандемија.На АГА вели дозволувајќи им на нови технолошки трансакции за да се коцка на слот машини и маса игри ќе им помогне на оние кои мачно за ракување со пари да се вратат на нивните игри за забава.На АГА вели потрошувачите загриженост во однос на ракување со парични средства би можеле да лебдеат долго по тековни coronavirus криза.Центрите за Контрола на Болести и Превенција неодамна издаде и упатства кои ги охрабрува безконтактни плаќања кога е можно. бесплатни онлајн двоен дијамант делукс слотови.