слот машина програмирање на java кодот

што се покер раце

Њу Џерси Државниот Сенатор на Рејмонд Lesniak, архитект и спонзор на законот што го легализира онлајн коцкање во Њу Џерси, најави своите амбиции да стане Градина Државата следната гувернерот.Додека неговата кандидатура се уште не е направен официјален, Lesniak изјави неговото барање да се кандидира за статистика кога тој најави тој не би се бараат нов мандат во законодавниот дом слот машина програмирање на java кодот. "Четириесет години во законодавната власт сигурно е доволно, но уште поважно, оваа држава има многу, многу сериозни проблеми, кои само еден сенатор не може да ги реши, и јас верувам дека мојот рекорд покажува дека можам да се завршат работите.Државата секако треба да се завршат работите и тоа е причината зошто јас сум во потрага на работи за гувернерот," тој рече.Успешна Lesniak кампања ќе се инсталира копче шампион на онлајн коцкање во гувернерот mansion и без сомнение зајакне индустрија во Њу Џерси.Тој е е отворен поддржувач на потребата за PokerStars да invigorate на пазарот, и ја препознава важноста на меѓудржавни и меѓународни играч базен споделување на унапредување на здравјето на онлајн покер екологија.Тој е, исто така, зад многу на притисни за легализирање спортско обложување во државата, во двете казина и racetracks.Кога актуелниот гувернерот Крис Кристи првично вето Lesniak е спортски обложувања сметка за минатата година, сенаторот обвинуваат за лепење "на dagger во срцата на Атлантик Сити е казина и Њу Џерси е тркачката патека индустрија." Кристи донесе одлука по правното предизвик за спортско обложување сметка од страна на спортски првенства беше примен во федералниот суд.Кристи изјави дека федералниот закон беше "sacrosanct," и дека тој ќе се придржуваат кон неа, додека Lesniak убеден него поинаку.Кристи потоа се промени неговата позиција, а до јануари 2015 година, тој беше во целосна поддршка на спортски обложувања легализација во Њу Џерси.Новото законодавство беше брзо да се предложи дека би, наместо да се регулира спортско обложување во Њу Џерси, едноставно да изберат да ги игнорираат спроведување на сојузниот анти-спортско обложување закон во казина и racetracks, така што, во некоја смисла, decriminalizing тоа слот машина програмски код python. "Нема за спроведување на законот или гонење агенција или службеник ќе .. што се покер комбинации. се направи апсење, поднесе жалба против, или гонење на било кое лице се вклучени во работењето на спортски базен со казино или тркачката патека до степен до кој таквата активност се одвива во согласност со овој Закон за Спроведување на Директивата," изјавил Њу Џерси Дејствува јавниот Обвинител Џон Хофман кога се наведува Њу Џерси е службената положба кон крајот на минатата година.Таа одредена точка на закон е во моментов се смета од страна на уште една федералниот суд, но она што не е доведена во прашање е дека, со анти-RAWA Lesniak како гувернер, Њу Џерси онлајн и земјиште базирани на коцкање индустрија ќе биде во добри раце.И, тоа само може да се случи.Според политичките коментатори во Градината Државата, Lensiak е многу популарна со различни делови на гласачи, од животинско права поддржувачи и животната средина campaigners за луѓе кои само сакаат да играат покер, и затоа е многу погоден кандидат.Како за Кристи, тој еден од 17 кандидати џагорливите за да се сними на републиканската партија 2016 година претседателската номинација.Други главни кандидати вклучуваат Доналд Трамп, Карли Fiorina, и RAWA предлагачот и Јужна Каролина сенатор, Линдзи Греам. што се покер раце.