најблиску казино во близина на атланта грузија

red hot покер фабрика остава

На само 22-годишна возраст Dominik Nitsche заработил мачка whisker под $3m во живо на турнири и над $3m во онлајн покер турнири најблиску казино во близина на атланта грузија. [img учтивост на WPT Flickr]"Ако само тоа беа точно", рече Nitsche.Тоа е она што ми се допаѓа во врска со слаби германски.Не постојат емитува и елегантност.Она што го гледате е она што ќе добиете.Непријатна, но, сепак, loveable личност, што ја прави жените сакаат да се умилкувам на телото него и мажите седат го долу и го научи како да се борат рака најблиску казино во близина на обурн ал. Nitsche беше во Јоханесбург да се брани во Светот Покер Турнеја (WPT) трофеј кој го освои во Сезоната XI.Тогаш неговиот железнички се состои од...да, дека е во право...само мене, а тој многу скоро не се направи патување оваа година најблиску казино во близина на arlington tx. "Јас само што се вратив бидејќи Мелани {Weisner} и Rupert {Старец} доаѓаа.Ако тие не беа доаѓа, јас не мислам дека би пречи, бидејќи тоа не е многу забавно кога сте на свој." Но, ова е Палатата на Соништата, на местото каде што освои својата прва титула.Како може да не сакате да го браните тоа, плус луѓе секогаш прават добро, кога ќе се вратат до нивното место на победа во право? "Јас не мислам дека тоа е начинот на кој тоа функционира.Јас се вратив на Вегас оваа година и се уништени." За среќа, Nitsche се врати да ја брани титулата.Не многу играчи се дојде до земја, како и далеку како Јужна Африка и како писател треба сите помош може да се добие.Кога Nitsche направи последниот табела тоа беше писател е влажен сон – тоа е само срам тој засвири тоа, докажува дека не е важно колку голема што се, сеуште можете да се откажат clangers со најдобрите од нив.Па тоа е збогум Joberg и здраво...Единбург.Да, германски номад се случува да се обиде и да се постават некои корените надолу во Bonny Шкотска.Но, со целиот свет за да изберете од, зошто е тој избран за еден од најстудените места во светот? "Тоа е навистина убаво место и имам многу пријатели таму, што е важно за мене.Јас бев престојуваат со Manig {Loeser} во Лондон и кога тој се пресели во Виена со неговата девојка го доби вид на осамено и досадно.Мојот добар пријател Ендру Teng ме замоли да се движи со него и така направив, па само неколку дена." Значи она што не Nitsche направи кога тој не е играње покер? "Јас поминуваат многу време во аеродроми само седи наоколу." Ок...она што во врска со тоа кога сте биле помлад тогаш? "Кога бев навистина млади јас се користат да се игра картички со моите родители и тогаш јас играл видео игри.Јас секогаш сум бил прилично страшно во спортот, кои смрди затоа што јас сум страшно губитник.Па јас зедов видео игри, а потоа почна да игра покер, која за мене беше друг вид на видео игра." Јас понекогаш се прашувам што Супермен ќе се види дали тој погледна внатре Nitsche е черепот.Се колнам постои мајмун таму дека скокови од паѓа балансот на своите намалени да работат надвор комплекс покер алгоритми.Јас се помират бил гениј во училиште red hot покер фабрика остава. "Апсолутно не.Јас некако го направи преку, која вели дека многу со оглед ми беше игра толку многу покер, кога сè уште бев во средно училиште.Јас само што не се грижи многу, бидејќи јас бев заработуваат толку многу пари играјќи покер." Нема промена има тогаш.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.