најблиску казино во близина на arlington tx

red hot покер растенијата не цветни

Онлајн игри услуги, Unibet Група, соопшти денеска има потпишано договор да се стекнат со 100% од независни корпоративни онлајн bookmakers, Betchoice Корпорација, за стекнување цена од £13.6 милиони евра.Во прес соопштението на компанијата рече дека договорот ќе обезбеди "пристап на брзо растечки Австралиската онлајн пазар", претставуваат "солидна платформа од која да се инвестира понатаму и да се добие удел на пазарот", позиција Unibet и на "предвидено отворање на live обложување производи во Австралија" и да се обезбеди Unibet со "коњ тркачки способност која може да бидат применети и понатаму во рамките на групацијата".Меѓутоа, завршувањето на трансакцијата е предмет на одобрување од страна на Северната Територија Трки Комисија, што се очекува да се случи пред крајот на вториот квартал на 2012 година најблиску казино во близина на arlington tx. Извршниот ДИРЕКТОР на Unibet, Хенрик Tjärnström, рече: "Овој стратешки стекнување дава Unibet непосреден пристап до регулирани Австралискиот пазар, кој во моментов е отворен за спортски обложувања и коњски трки red hot покер фабрика остава. Betchoice веќе има силна понуда и позиција на пазарот во коњски трки и преку Kambi, Unibet има можност да го подобри квалитетот и ефикасноста на Betchoice е спортски обложувања нуди и така да ја испорача приходи раст и најмала можност за подобрување." Unibet има намера да rebrand на платформа од Betchoice да Unibet по краток период на транзиција, компанијата откри.Откако неодамна впечатлива договор со двете Amaya Игри и OpenBet , слот игра дизајнери и производители, Aristocrat Технологии, најави дека се прошири дистрибуцијата за својата слот наслови во регулирани онлајн игри на пазарот преку Aristocrat Онлајн.Соопштение за медиумите изјави проширување ќе се види содржина "пренесување и дистрибуција на договори со Интернет игри платформи OpenBet и Chartwell".Заедно со постојните партнерство со GameAccount Мрежа, оваа "ќе обезбеди широка дистрибуција за Aristocrat Онлајн е титули".Управниот Директор, Новите Бизниси & Стратегија на Aristocrat, Сем Nickless, рече: "Ние сме биле многу задоволни со почетните перформанси на нашите игри онлајн, и операторот повратни информации е позитивен.Нашата стратегија е да се стави нашата извонредна игра содржина во дофат на играчи секаде каде што можат легално да се одигра.Овие нови аранжмани ни овозможи да брзо распоредување игри на повеќе оператори и затоа за повеќе играчи." Вести значи секој од Aristocrat платформа партнери ќе имаат различни наслови од Aristocrat е библиотека да ги нуди на своите оператор клиенти.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre red hot покер растенијата лилјани.