Red hot покер растенијата не цветни

постои казино во близина на хјустон тексас

Phil Hellmuth е познат како многу работи, од кои некои може да не се повтори тука.Не постои негира фактот дека има вештини на покер маси, има собрано 15 WSOP нараквици и повеќе од $22 милиони евра во живеат акција.Сепак, кога тој неодамна се пресели од покер масата за покер кабина, неговите вештини, очигледно не се на кодови и неговиот прием како покер коментатор не беше примена на сите дека и од страна на заедницата red hot покер растенијата не цветни. Hellmuth беше прислушувани да се седне со Lon McEachern и Норман Чад за да се обезбеди коментари за WSOP Една Голема за Една Капка турнир во Вегас.Додека тој за среќа не фрли некој од неговите познати бесот, Hellmuth беше уште се нарекува надвор за она што наидов како condescension и недостаток на decorum за коментари во врска со играчите одлуки.Особено, Фил Galfond излегоа на Твитер да се chide Покер Детиште за коментари тој го направи во однос на светот е winningest покер играч, Џастин Bonomo (која евентуално би ја земе по Една Капка турнир за $10 милиони) постои казино во близина на хјустон tx. Galfond испратила, "јас не пост многу негативност, но јас навистина сум му пречи на начин @phil_hellmuth е commentating на таков престижен настан.Кажува дека @JustinBonomo е на оваа неверојатна работи со инфериорни стратегија и многу среќа поткопува покер како вештина игра & robs гледачите на херој." Hellmuth читаат твит и рече дека тој ќе се обиде да се "направи подобро." Тоа не е точно работа.Тој почна complimenting играчи и индивидуални игра, но не толку со одредени воздух на супериорност дека не е точно согласност со високите стандарди на ESPN е преноси постои казино во близина на извори на топла вода арканзас. Hellmuth, исто така, се одразија на тема на теорија на игра оптимално (GTO) стратегии на играње.Тој рече дека и тој има само научил GTO девет дена пред и дека стратегијата беше причина тој беше во можност да се победи неговиот 15-хривнија на WSOP $5,000 NLHE настан.Девет дена не беше многу време за целосно да се разбере било стратегија, како и коментари се сметала како виртуелна шлаканица во лицето на оние играчи на кои им е учењето за годините.Бил Симонс, основач на Измамник, објавена анкета на Твитер во врска со Hellmuth перформанси.Имаше само четири избори: супер, неверојатно, извонредно и неверојатно досадни.Надвор од 18,348 гласови, 49% од испитаниците сметаат дека Hellmuth беше неверојатно досадни.Супер и Исклучително досадни секоја ова предизвика 21% од гласовите, а 9% отиде да се Неверојатно досадни.Не сите од коментарите на неговите перформанси се лоши—Hellmuth има своите верни фанови.Сепак, тој беше брзо да се промовира себеси, наместо да троши време да дискутираат се движи, и покажа, генералниот недостаток на почитување како играчи се игра играта овие денови.Покер Детиште може да се направи добар коментатор—тој знае играта, знае како противници мислам дека и дефинитивно може да не биде обвинет за да се биде тивок.Сепак, Hellmuth само може да се успее на емитување ако тој прекинува да се Hellmuth.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино во близина на хјустон тексас.