казино del sol денот на благодарноста бафет

cocal казино jaco плажа костарика

Минатата недела, Индијана Игри Комисија објави месечни приходи извештај за казина во Индијана, со пет казина во Северозападниот регион на државата доведување во нешто повеќе од 75 милиони долари за јуни.Ова е малку повеќе од 6% повеќе од $70.96 милиони заработени во истиот месец во 2016 година казино del sol денот на благодарноста бафет.
Три од триагол казина беа во можност да се види нивните приходи се зголеми за јуни, додека две виде мал пад на добивката.На Ameristar Казино беше во можност да се види значително зголемување на приходите приход кога ќе се направи споредба од година-over-година изнесува.За јуни, Ameristar заработил $17.81 милиони евра, што е сосема малку повеќе од $16.38 милиони заработени во 2016 година cocal казино jaco костарика. Блу Чип Казино наоѓа во Мичиген Градот, исто така заработи убаво се зголеми за јуни, со $13.05 милиони евра оваа година над $12.49 милиони од 2016 година coches де слот escala 1/24. На Потковица Хамонд видов повеќе од 11% зголемување во јуни со заработка $32.33 милиони заработени.Далеку подобро од $29.18 милиони денари од минатата година.Во надолна линија, Величествен Ѕвезда казина не цена толку добро.Величествената Ѕвезда јас заработил $7.32 милиони денари кој е под $7.50 милиони заработени во 2016 година cocal казино jaco плажа костарика.
Величествената Ѕвезда II бил надолу од $5.41 милиони во јуни 2016 година да $4.68 милиони евра оваа година. колку е infinix топла 6 цена во слотот.