колку е infinix топла 6x во слотот

она што на времето не sainsbury го објави својот испорака слотови

Австралиската слот машина производителот Aristocrat Слободно Ltd.е обложување биг на Мајчин-Американски рок казина по обезбедување $1.28 милијарди преземање на Видео Игри Технологии, Inc.од нејзиниот основач Jon Yarbough.Договорот го става Aristocrat во добра позиција да се обезбеди голем дел од НАС слот машина пазар, каде што VGT има над 20,200 машини изнајмени да племенски казина во Оклахома, Калифорнија, Вашингтон и други држави.Во комбинација со 8,200 машини кои Aristocrat има инсталиран во Северна Америка, VGT се справи носи на компанијата игри единици до вкупно 28,400 единици, во текот на три пати првичната понуда.Тоа е огромен трансакцијата за Aristocrat но извршен ДИРЕКТОР Џејми Odell верува компанијата направи вистинскиот потег, повикувајќи се на стратешки и финансиски бенефиции од преземање огромна колку е infinix топла 6x во слотот.
Aristocrat е договор доаѓа во време кога големите компании се упад до натпреварот во обид да се консолидираат нивните пазари.Минатата година, Bally Технологии се согласи на договор со SHFL Забава за $1,3 милијарди додека Научни Игри Корп започна $1.5 милијарди преземање на WMS Индустрии.Да им помогне на плати за да се справи, Aristocrat најави дека поставил $352 милиони евра во нови акции.Компанијата, исто така, извади од $1,3 милијарди седумгодишна кредит и $94 милиони евра за пет години обновлив кредитен објект.Трансакцијата се очекува да биде завршен некаде на следната година, веројатно околу крајот на Март или штом трансакција ги исполнува регулаторни одобрувања.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку е infinix топла 6 про во слотот.