она што на времето не sainsbury го објави својот испорака слотови

работа гранд казино леон gto

Цезар Интерактивна Забава (CIE) и KGM Игри имаат потпиша договор со кој ќе го видите вториот обезбедување на своите далечински gaming серверот (RGS), и suite на игри, да се користи во нивна Њу Џерси онлајн казина она што на времето не sainsbury го објави својот испорака слотови. KGM Игри и CIE ги здружија силите во партнерство кое ќе го видите KGM далечински gaming серверот (RGS), и серијата на врвен квалитет на игри, кои се користат во CaesarsCasino.com и HarrahsCasino.com во рамките на Њу Џерси iGaming надлежност. KGM се подготвува за овој момент за речиси шест месеци, кога стана прв од ваков вид да се создаде и да се достави и целосно функционирање RGS за онлајн игри на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот.Во прилог на RGS, и игри, KGM исто така има способност да потчукнувате мобилни switch секогаш кога тоа треба да се, со целосно интегрирани мобилни опција вградени во системот.Џејсон Peters, Претседателот на KGM Игри коментираше: "Нашите договор со Цезар Интерактивна Забава е природно се вклопуваат.Ние сме двете пријде онлајн игри со start-up менталитетот кој ни овозможува да остане пргав и да реагираат брзо и агресивно да се можностите и предизвиците кои се јавуваат во текот на овој процес." CIE Постар Заменик Претседател на Geoffrey Стјуарт додаде: "Заедно со KGM, ние сме посветени на обезбедување на најразновидните и најквалитетните содржини за нашите играчи на CaesarsCasino.com и HarrahsCasino.com.Тоа е дополнителна корист што ние сме во состојба да работат со локалните НИ игри компанијата како KGM." Договорот беше направен е можно поради KGM односот со Спин Игри, за кои е дозволено KGM да ги нудат своите услуги преку нивните лиценца.Држете го Телефонот....Цезар Оштетување На Цезар!Со нешто повеќе од една недела од Њу Џерси iGaming под појас Цезар Entertainment Corporation има признаено дека онлајн игри на среќа во Њу Џерси можат да му наштетат на приходи доаѓаат од тули и малтер казина во Атлантик Сити.Во пополнување со НАС Комисијата за Хартии од, Цезар изјави дека компанијата се соочува со нова закана од Интернет коцкање, вклучително и од своите iGaming операции. "Онлајн игри на среќа може да ја намали клиент визитација и да поминат во нашите традиционални казина во Невада и Њу Џерси, на која би можеле да имаат негативно влијание врз нашиот бизнис и резултатот од работењето," документи за државата она што на времето не sainsburys божиќ отворен слотови. "Нашата Атлантик Сити својства може да биде дополнително влијание бидејќи сите казино игри ќе биде дозволено онлајн." Цезар Атлантик Сити и Bally е Атлантик Сити се две Цезар во сопственост на имот што во моментов се нуди онлајн коцкање опција во Градината Држава.Вести на поднесување се појави во Печатот на Атлантик Сити, кој исто така се вклучени цитат од Гери Томпсон, портпарол на Цезар, кој рече: "Ние не се знае точно дали или не (онлајн коцкање) ќе ви помогне.Ние мислиме дека тоа ќе, но ние не можам да кажам за сигурно," Томсон рече работа казино yak. "Ние треба да ги покријат самите себе ако некој реши да ја тужи бидејќи рековме дека тоа требаше да се зголеми бизнис." И таму ќе се тогаш.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre работа гранд казино леон gto.