работа казино yak chihuahua

има пиво покер

Атлантик Сити ќе го задржат својот монопол на земјиште базирани на комерцијални казино коцкање во Њу Џерси засега.Зборувајќи со Притиснете на Атлантик Сити, Њу Џерси Сенатот Претседателот Стивен Sweeney (D) објаснува дека успехот на интернет коцкање и rollout на спортски обложувања не ги обезбеди причина да се донесе тули и малтер казина север.Онлајн коцкање продолжува да игра витална улога во ревитализација на Атлантик Сити.Спортско обложување е сега помагање, премногу.Многу фактори имаат придонесено за оживување на игри сектор во Атлантик Сити, вклучувајќи го и одбивање на проширување на игри надвор од Atlantic City," Sweeney изјави. "Спортски игри и интернет игри обезбеди можност да се коцка насекаде во Њу Џерси, но придобивките, исто така, им помогне на Атлантик Сити.Тоа е нашата намера." Земјиште-врз основа на бруто игри приходи (GGR) изнесува повеќе од $2.5 милијарди долари минатата година, а четири проценти добивка од 2017 работа казино yak chihuahua. Но, кога интернет казино победа ($298.7 милиони евра) и обложување спортски победи ($94 милиони евра) се вклучени, вкупно GGR скокови за $2.9 милијарди евра за повеќе од девет проценти од година-over-година пренапони.Њу Џерси гласачи претежно удри по 2016 година гласање на референдум се прашуваат дали тие сакаа да го завршите Атлантик Сити е монопол и овласти два интегрирани казино одморалишта да се гради на најмалку 72 километри надвор од beachfront градот.Седумдесет и осум отсто од гласачите рекле "не", со само 22 проценти поддршка.Џеф Gural, сопственикот на Meadowlands кој имал во тоа време предложи $1 милијарда казино одморалиште со Хард Рок, вели тој не сака игри на проширување прашање претставени на гласачите повторно додека тој е сигурен дека тоа има соодветна поддршка потребни алкохолот има покер. "Јас не би сакал да го видиме назад на гласање, освен ако ние знаеме дека ние се случува да се победи", рече Gural како алкохол. Sweeney предвиде минатата година дека предметот нема да биде на гласачките повторно има пиво покер. "Јас не гледам на кој било начин, каде што таа се враќа," државниот сенат претседателот објасни она што е цената на еден пакет на пиво покер. "Тоа беше уништен." И покрај не се добиваат дозвола да се трансформира неговата Meadowlands тркачката патека во казино одморалиште, Gural – долгогодишен Њујорк недвижности инвеститорот – не виси со главата.Њу Џерси овластени спортски обложувања по освојувањето на својот Врховен Суд случај минатиот Мај.Заедно со Атлантик Сити казина, Gural е Meadowlands и Monmouth Парк тркачката патека има и доби одобрување од државата да се вклучат sportsbooks во установите.Њујорк, пратениците се одлучија да им овозможи на четири северот на државата комерцијални казина наскоро да почне преземање на спортски wagers, но Гувернерот Ендрју Cuomo (D) рече неодамна дека нема downstate казина ќе биде одобрена пред 2023, и тој не е budging на мобилни спортски обложувања забрана е величествен казино во индијана отвори.

Gural поседува Tioga Падови, еден од четири северот на државата Њујорк казина.Со Meadowlands, Gural има прилично голем спортски обложувања монопол врз Њујорк и Северна Џерси регионот. "Њујорк не ме таква корист," Gural прогласи минатото лето. "Кој ме остава на целината на Њујорк Сити, Лонг Ајленд, и Westchester Каунти." е lumiere казино отворен денес.