тајната на играта рулет

казино нс едреник соба настани

Во саботата, Холандија потврди гласините дека има намера да ја подигнете својата долгогодишна забрана за онлајн коцкањето и аукција исклучување на неопределено број на лиценци за операторите.Нема временска рамка беше даден за кога оваа лиценца наддавање ќе започне, но Државниот Секретар на Безбедност и Правда Fredrik Teeven вели холандската влада се очекува да ги искористите најмалку €10m годишно, почнувајќи во 2012 година тајната на играта рулет. Овој потег претставува остар пресврт во политиката на земјата, кој претходно се борел против суд предизвици од оператори, како што се Ladbrokes и Betfair.Јасно, новиот коалиционата влада, која ја презеде власта во октомври минатата година е преземање на повеќе либерална капи од неговите претходници.Во најавува промена во политиката, Teeven истакна дека постојниот закон не го спречи стотици илјади холандски државјани од изнаоѓање на начини да се коцка онлајн, и на тој начин нов систем е потребно за да се овозможи поголем надзор.Малку понатаму на југ, група на француски интернет сервис провајдери – Портокалова Франција, СФР, Bouygues Телеком, Слободни, Numericable, Auchan Телеком и Darty – се борат органи во судот во Париз' Трибунал де Гранде Пример.На интернет провајдерите се протестираа законот е обврзан да ги блокира нелиценциран онлајн коцкање оператори — во овој конкретен случај, костарика-базирани FiveDimes.Француски игри регулаторот ARJEL обвиненијата дека FiveDimes обезбедува француски јазик се пријавите страница, како и опција да се обложи на француски коњски трки, без пристојност да се добие валидна француски игри лиценца.Но, бидејќи ARJEL не може да се добие да МРАЗ, на Costa Rican компанија која домаќините FiveDimes' сервери, ARJEL се случува по локалните интернет провајдерите, fining ги €10k/ден се додека не се најде начин да се поправи капак на Пандорината кутија.Во одговор, на интернет провајдерите имаат протестираа дека законот е нефункционален.На интернет провајдерите потсети на судот дека, и покрај нивната тековните напори за да се блокира антисемитистички веб-сајт Aaargh, сајтот е сеуште достапна на повеќе од десетина различни веб адреси.На интернет провајдерите страв дека ARJEL не сфатат дека интернетот не е Bastille – вие не може едноставно да ја заклучи вратата, го фрлаат клучот и дека затворениците никогаш нема да се најде начин за излез.Дури и понатаму на југ (и малку исток), грчки игри монопол OPAP има хит назад во Кипар политичари' тврди дека нова онлајн игри на нацрт-законот беше наменета да им даде на OPAP нечесна предност во однос на своите конкуренти.Во серија на полна страница весникот реклами, OPAP наметнат на €117m награда во пари се исплатени на Турци во 2010 година слот машина quando riapriranno. (Фер доволно, но тоа навистина не беше прашање на политичарите беа подигање.) Сега на Кипар Mail весник има објавено статија испитувањето на "недостиг од конзистентност" во владината волја да се дозволи онлајн обложување на спортски и коњ тркачки, додека истовремено се обидува да се забрани онлајн казино коцкање.Во Пошта е приказ, повеќе разумен пристап е потребно, како "забрана онлајн коцкање ќе не направи исчезне." Можеби оние француски интернет провајдерите треба да испратите копија од e-Mail е уредувачката да ARJEL.. тајната на казино марио сонце. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино нс едреник соба настани.