како ќе се покаже коцкање загуби

е инвестирање форма на коцкање

Guillaume "Nolet20" Nolet – $5,708 Dominik Nitsche имаше topsy-turvy викенд/недела.Германската ѕвезда shunned на PokerStars Европската Покер Турнеја (EPT) во Прага во полза на Светот Покер Турнеја (WPT) Пет Дијамант Светот Покер Класичен, и иако тој никогаш не cashed во рекордни $10,000 Главниот Настан, тој помина подобро во $100,000 купи-во настанот. Crib09 – $179,030.08 7 како ќе се покаже коцкање загуби. Џонатан "proudflop" Proudfoot – $238,121.72 4 е intraday тргување коцкање. Ричард "Бик 67" Несклонен – $9,278 8. 888 Конечно Ослободување Изберете'em8 соопштение Конечно, приказна која е не-приказна затоа што јас опфатени тоа на друго место, но 888Poker официјално изјави за печатот дека тие имаат една нова игра во 888Poker лоби.Како што знаете, тоа е казино/покер хибрид наречен Трансферот'em8, и знаеш ова, бидејќи Pokerfuse ни кажа, па така пред неколку дена, а на сите беше тивка за 888Poker е Западниот Фронт.На еден дополнителен дел од информациите кои ги научив од Чад Holloway е член на предметот е дека новата игра е достапна само на КОМПЈУТЕР засега.Таму.Како не правам?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е интернет коцкање правна во нас. 888Poker Амбасадори Сјај Три 888Poker Амбасадори ми даде причина да се пишува за нив оваа седмица.Ќе започнеме со поранешниот Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан Шампион, Мартин Jacobson, кој го презеде по $2,100 недела High Roller играње на PokerStars на неделата. Claas "SsicK_OnE" Segebrecht – $7,277 9 е инвестирање форма на коцкање. Topdoll827 – $31,248 3 можете да направите живеење играње покер на интернет. Rodrigo "sonmonedas" Perez – $15,080 6.
На АРИЈАТА нели изнајмување На Hendon Моб со резултати, па ние не треба да ги споделам со вас, но тука е доказ дека не сме прави ова срање нагоре pezzi ди ricambio мајмун покер дизел. Machiavelli3 – $219,218.72 5.