е инвестирање форма на коцкање

pezzi ди ricambio мајмун покер benzina

број на инвестиции аналитичарите претходно предложи дека Macau е ВИП коцкање криза – поврзани со комбинација на корупцијата crackdown во Кина, намалена junket капитал ликвидност и продолжен кредитна циклуси за играч отплати на коцкање загуби – може да доведе до раселување на играчи.Дека пак мислеше да укажуваат на потенцијалот за windfall добивка за други области во Азија и U е инвестирање форма на коцкање. како Кинески играчи мигрираат на други игралишта.ut онлајн избирачки "посочи поголема од очекуваната се преклопуваат во Макао и [Лас] Вегас коцкари: во текот на претходните 12 месеци, 33 проценти на Кинески коцкари имаше gambled во Вегас, а 57 проценти од Макао коцкари, исто така, е да Вегас", рече Морган Стенли научен труд издаден во понеделникот и документирање на наодите.Тој рече дека извештајот е врз основа на истражување на 1,000 "Кинески и U можете да направите живеење играње покер на интернет.

коцкари".можно импликација е дека ако Кина корупцијата crackdown е притискање на Макао казино бруто игри приходи (GGR) бројки тоа би можело да – или би можеле наскоро – исто така негативно влијае на оние за Лас Вегас, рече хартија од Томас Ален и Марк Savino во Њујорк, и Praveen Choudhary и Алекс Poon во Хонг Конг pezzi ди ricambio мајмун покер дизел. Бидејќи ние очекуваме Macau игри приходи да опаѓа во 2015 година, а со оглед на повисока од очекуваната процент на Кинески кои патуваат во Вегас да се коцка, можеме да видиме ризик да Вегас игри приходи во 2015 година", рече Морган Стенли.Институцијата се додава беше сечење 2015 GGR проценки за Лас Вегас за да се пад од 2 отсто година на година, наспроти претходна проценка на 2 проценти добивка за оваа година.р Choudhary тимот на Морган Стенли Истражување Азија Пацифик се вели во извештајот во Март тоа се проценува дека во текот на 2014 година – вкупно 8% од глобалната VIP коцкање пазарот имаше едноставно исчезна, додека друг дел на VIP тркалаат имаше преселила во казино пазари надвор од Макао.evada дали сепак има данок се применуваат за многумина не игри потрошувачот купува, кој аналитичарите велат дека мора да се factored кога судејќи релативната атрактивност на Невада како одмор дестинација.Кларк Каунти, каде Лас Вегас Лента (на сликата) се наоѓа, давачки на данок на промет во 8.1 отсто, според каунти е официјалниот веб-сајт.Макао нема данок на промет на потрошувачот купува.illiam Скот, извршен потпретседател на корпоративна стратегија и специјален советник на MGM Места Меѓународно – 51-отсто сопственик на Макао казино оператор MGM Кина Holdings Ltd – рече за време на конференцијата сесија на Глобалната Гејминг Експо Азија во Макао минатата недела дека 80 проценти од фирмата ВИП коцкање приходи во Лас Вегас дојдоа од Кинески клиенти. pezzi ди ricambio мајмун покер benzina.