како не коцкање влијаат на даноци

куќи за продажба казино 2470

Организаторите потврдија детали на слободен да присуствува eSports семинарот кој е дел од голема учење програма се одвиваат во МРАЗ Целосно Игри, 2017 (февруари 7-9, ExCeL Centre, Лондон).Во четврток 7 февруари, експерти, вклучувајќи, Иан Смит, Интегритет Комесар, eSports Интегритет Коалицијата; Ричард Вотсон, Програмски Директор за Спроведување на законот и Разузнавачките, велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисијата; Симон Најдобри, Спонзорот и Талент Менаџер, MCM Стрип Con; Хари Lang, Маркетинг Директор, Совршенство Спортски и Спајк Лори, MD, ESL велика БРИТАНИЈА, ќе им обезбеди на своите колективни увид на индустрија, која, во 2015 година, генерирани од глобалните приходи од $325 милиони денари од медиумите права, трговски, продажба на билети и рекламирање.Со навивачи се очекува да се обложи проектирани $23.5 милјарди на eSports до 2020 година, а обложување базен дека ќе генерира приходи од $1.8 милијарди долари за оператори, МРАЗ eSports семинарот ќе опфати прашања, вклучувајќи: најновите трендови на пазарот, регулација и управување, општествената динамика на eSports публиката и нејзините monetisation.На семинарот, кој е се спонзорирани од страна на UltraPlay, ќе се затвори со практична работилница, насловен како " Изработка на вашиот бизнис за успех во eSports.' Кејт Комори, генерален Директор на Игри Поделба на Акција Настани, верува дека учење програма е клучна компонента на МРАЗ Целосно Игри и која расте во важност за посетителите.Таа вели: "Ние имаме ребрендиран и нашата платени за, и на нашите слободен да присуствува учење програма под МРАЗ ВОКС чадор.МРАЗ ВОКС бренд мисија е да овозможи стручно, релевантни и практични можности за учење кои ќе ви помогнат игри претприемачи развивање на можности за бизнис и за игри организации да се инвестира во својот народ.На eSports семинар е совршен пример на оваа посветеност и ги илустрира холистички природа на она што игри се професионалци, може да се доживее во најголемите светски б2б настан за игри на среќа." eSports е еден од 15 бесплатно да присуствуваат на семинари кои се организираат како дел од МРАЗ Целосно Игри, 2017 како не коцкање влијаат на даноци. Игри професионалци кои сакаат да го обезбедат своето место на само б2б игри настан кој ги обединува онлајн и офлајн сектори, може да се пријавите за билети на icetotallygaming.com.Медиумите Прашањата: Дан Камен – [email protected] +44 20 7384 8121 Крис Џонс – [email protected] +44 1273 699 900 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre куќи за продажба казино област нов јужен велс.