куќи за продажба казино кбр

можете да ја одржуваат покер лице

ReceiptsToRiches.com најави луѓе во текот на U. Игри Меѓународни Лаборатории (GLI), технички консултантски и независна лабораторија за сертификација, поздравија над 365 регулатори на својата 11-годишна тркалезната маса минатата недела.Регулаторите од цела Северна Америка и Карибите присуствуваа, со 32 држави, четири Канадски провинции и две Карибите јурисдикции претставена во текот на дводневниот настан.Американските Игри Асоцијација Претседателот и извршен ДИРЕКТОР, Frank J куќи за продажба казино кбр. Џонс, Извршување. "Оваа година беше особено благодарна како рекорден број од нашите вредни клиенти присуствуваа на конференцијата.Тоа навистина се покажа Bally има голема партнери кои сакате да добиете најмногу од нивната континуирана инвестиции во нашата технологија." Да се збогати конференција, Bally, исто така домаќин на кошаркарската легенда Earvin "Магија" Џонсон, даде говор до присутните за успех во бизнисот и животот и надминување на challenges. V.Стр.на Комуникации и Владата Односи за Цезар Забава Корп, одржа воведен за да започнете го секој ден на дводневниот настан, со говори генерирање на меѓународната вниманието на медиумите. Fahrenkopf, Jr., и Јан Л куќи за продажба казино 2470. "Секоја година со нетрпение очекувам да средба со стотици почитуван игри лидери кои присуствуваат на овој настан, и имаат силен интерес во Bally е најновите системи решенија", рече Bally Технологии " Претседател и Главен Оперативен Директор Ramesh Srinivasan може ќе ги изгубите пари во покер. "Ние сме возбудени да се на канал за доведување до израз како навремено дијалог како што беше презентирано од страна на Френк Fahrenkopf и Јан Џонс и од сите наши panellists", рече GLI Претседателот и извршниот ДИРЕКТОР на Џејмс Maida.Настанот е произведен од страна на компанијата GLI Универзитетот, ексклузивна програма која нуди континуирана едукација и обука на регулатори ширум светот, и регулатори посетуваат и без наплата.

"Ние присутни на тркалезната маса бесплатно да регулатори, затоа што ние сакаме да им помогне на регулаторите од секој надлежност имате најновата, повеќето релевантни информации," Maida додаде.Слот машина експерти, Bally Технологии, исто така, најави успешен домаќин на еден настан – своите три-ден Системи Корисникот Конференција 9 на Pechanga Resort & Casino во Temecula, Калифорнија, која се одржа 6-8 Март.На конференцијата, кој на тема "Се Играч," присуствуваа рекорден 550 игри оператори кои претставуваат повеќе од 160 својства и 14 земји.Учесниците учествувале во Bally е ДМ Турнири во текот на конференцијата, учење од прва рака за подот-широк промоции напојува од страна на Bally системи производи.Операторите се натпреваруваа во слотот за турнири на гејмерски машини направени од страна на пет различни производители, изложен на моќни способности на iVIEW ДМ и Елитата Bonusing Suite (EBS) можете да ја одржуваат покер лице. "Сите ние се потврди секојдневниот и до сега таму не е ценет се користи за нив," вели Petrecca.Дневни, неделни и месечни награди со почеток во 1000 $и со поголема награда од $2,000,000 за годината крајот Врвот Рангирани Игра.За да внесете оригиналната игра, играчите треба да се наведат поштенски код, датум и време на која било важечка потврда.Со внесување на овие податоци автоматски ќе направи да се квалификува за дневно, неделно, месечно и годишно-на крајот на играта.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.