Hry texas holdem poker 2

игра покер на интернет soldi veri senza deposito

Усвојувањето на дневниот фантазија спорт (DFS) бил во Њујорк претрпе голем неуспех по Њујорк Игри Асоцијација (NYGA) го има скршено својата тишина да се спротивстави на плановите за правење на играта правна во Големото Јаболко.

NYGA претседателот Џејмс Featherstonhaugh рече на Crain ' s Business на Гејмерски форум во вторникот дека друштвото се "едногласни" во спротивната легализација на DFS во Њујорк, која беше предложен од страна на Државата Њу Јорк Сен. Јован Bonacic.Треба да DFS станува правна во Големото Јаболко, Featherstonhaugh рече Њујорк-базирани казина се бара парче на пазарот пита.

"Се надеваме дека фантазија спорт луѓето ќе го препознаат ова ќе биде многу тешко да се направи, освен ако тоа е во соработка со постоечката индустрија," Featherstonhaugh рече hry texas holdem poker 2. "Тоа е она што се случило во случај на онлајн покер, која беше предложен како самостојна и сега е направено во соработка." Експерти се сите очи на развојот на DFS во Њујорк, особено од НАС состојбата се смета за најголемата правни арена за расклатени индустрија играње покер на интернет со твоите пријатели.

Draftkings и FanDuel, две компании кои се борат за DFS регулативата во сад, одлучија привремено да го запрат своите операции во градот согласил да се спогоди со јавниот Обвинител Ерик Schneiderman.Населбата, наводно, била направена врз верувањето дека пратениците ќе помине законот легализирање на DFS во Њујорк.Грег Carlin, главен извршен директор на Раш Улица Игри, појасни дека казино оператори не се навистина блокирање на премин на секоја фактура која ќе се направи DFS правна во Њујорк.Она што Њујорк-врз основа казино оператори не сакате да се случи, според Carlin, е за државата да им даде посебна лиценцирање привилегии за да надвор индустрија играчи. "Ние не сме против секојдневно фантазија спорт," Carlin посочи покер седат & go.
"Она што ние сме против е посебна сметка што ќе се отвори Интернет во Њујорк за да надвор од државата компаниите што не инвестираат во државата и дека, исто така, им дава посебна лиценцирање привилегии .. игра покер на интернет soldi veri senza deposito. Тоа е навистина важно нашата индустрија има висока регулаторна бариера." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre nioh 2 како да се добие повеќе штимање слотови.