златна грутка казино батон руж луизијана

се создаде покер турнир со пријатели

Penn National Игри можат да имаат свои раце полни во Мериленд, но тоа нема да не запре од нив се движи напред со голема отворање на својот најнов казино, Холивуд Казино Колумбо.На $400 милиони казино ќе имаат ексклузивна, покана само демонстрација ден за помалку од една недела пред официјално се отвора своите врати за јавноста следниот понеделник.Според казино, сите продолжува од среда демо ден ќе не одат во казино, но ќе биде поставување за да бидат дистрибуирани до пет локалните непрофитни организации.Домаќин на личности се очекува да бидат присутни при казино има демонстрација ден предводена од Градоначалникот Мајкл Колман и поранешен Calfornia гувернерот и Terminator, Арнолд Шварценегер.Кога и официјално се отвора следниот понеделник, Холивуд Казино Колумбо ќе биде третиот казино да се отвори во државата.Уште поважно, тоа се очекува да се земе мантија како Охајо, е најголемиот казино, кои 475,000 квадратни метри површина и домување 3,000 слот машини и 30 живеат покер маси додека вработување 2,000 поединци.Згора на тоа, казино, исто така, ќе имаат можности да биде домаќин на блек џек и рулет маси, а исто така носи четири ресторани и бројни настан простори златна грутка казино батон руж луизијана.
Penn National Игри е предвидување околу 3 милиони посетители годишно во Холивуд Казино Колумбо, број кој може да биде малку амбициозни за некои луѓе.Но со оглед на огромните инвестиции стави во изградба на казино и да ја претвори во една од најголемите во државата – поголема од Потковица Казино во Кливленд и Холивуд Толедо – тоа е tantamount за Penn National Игри да нето огромна акција во казино.По сите, тие не би сакал да го завршат има истата судбина како Атлантскиот Градот Ревел казино, чија еднаш големата возбуда и ветување има дадено начин на старк реалноста на растечката разочарување предизвикани од неуспехот да живеат до огромни очекувања тоа поставени за себе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre се создаде покер во јазол јс.