каде тие ќе се продаваат покер чипови

astuces ау texas hold ' em покер

Тоа ќе донесе одлука за доделување на лиценци во рок од 150 дена од денот на приемот на апликации.Избрани кандидатите ќе плати надомест за лиценцирање на најмалку 500 милиони долари во рок од 30 дена од денот на наградата.Законот повици за игри комисија службеници да се освојат казино лиценца апликации на три фактори.Во моментов, на апликантот економската активност предлог ќе го направи до 70 проценти од резултатот.Локалните влијание го прави до 20 проценти, и работна сила за подобрување прави до 10 проценти.Според Сенатот план, економската активност фактори сега ќе се направи до 60 проценти од резултатот.Останатите 10 проценти ќе биде ако врз основа на тоа "може да се покажат способност да се започне со игри операции побрзо во однос на другите пријавени кандидати, во интерес на остварување на приходите на располагање на државата во експедитивен начин." И двете Места во Светот и Царство Град моментов работат racinos со видео лотарија терминали и електронски маса игри.Добивањето на полноправно казино лиценца ќе им се овозможи да понуди живеат маса игри и надградба на слободни слот машини.Државата, исто така, ќе примите повеќе даночни приходи.Планот повици за downstate казина да плаќаат годишна такса од $750 на машина или на маса игра.Според Американското Gaming Асоцијација, што такса не се оценуваат на racinos.Тоа е во прилог на даноците на игри приходи казина се генерираат.Како racinos, и двете имаат значајни структури веќе изграден.Сепак, и веројатно ќе предложи нови градежни да се изгради од една одморалиште на нивниот имот, Addabbo, рече.Тоа би значело создавање на илјадници работни места, изградба и постојан одморалиште работни места, како и каде тие ќе се продаваат покер чипови. "Ние се случува да се чувствуваат ефектите на ова, секако, се случува во 2022, можеби 2023." Имајќи оние казина во место во наредните година или така што ќе се генерираат приходи на државата потреби, рече тој.Додека Addabbo е оптимист, неговите игри колега во Собранието има фрлија сомнежи на планот astuce рулет en ligne avis. Addabbo, сепак, рече дека Империја Градот и Установи Светот добивање на лиценци не е fait accompli.На покана речиси assuredly привлече интерес од сите големи игри оператори.Според моменталната состојба закон, Њујорк не може да издаде downstate казино лиценци до 2023 astuce рулет казино en ligne.

Њујорк Сенатот верзија на 2021-22 буџет законот ќе им даде мала предност во добивање казино лиценци за двете постоечки racinos.Мало "speed-да-пазар" предност за операторите кои може да го забрза отворањето ќе биде од корист на утврдените Империја Градот Казино и Установи Светот Њујорк.Дека не би се генерираат приходи и на државата и на Њујорк област потреби, рече Addabbo.Сенатот Трки, Игри, и Wagering Комитет додаде Собранието извади Cuomo е RFI предлог целосно.Во Сенатот на буџетот, S2509B, во Државата Њу Јорк Игри Комисија ќе издаде повик за предлози за downstate лиценци на или по 1 јули astuces ау texas hold ' em покер. ми се погоди е пред крајот на неделата", рече тој. она што не се шири значи во коцкање.
Addabbo служи на економски развој буџет конференција комитет.Тој рече дека тој не знае за не е сигурен кога групата ќе се сретнат следната она што не се притисне значи во покер.