како да се изгради коцкање модел

големи победи на покер машини

PokerStars почна да ги замрзне сметките на високо удели играчите во обид да се направи разлика помеѓу човековите играчи и со ботови, како што е наведено од страна на Ерик Hollreiser во Ноември 1, 2015 година соопштение за медиумите.Џејсон Mo има неговата сметка заклучен од страна на PokerStars.Шест слика сума е значително како да се изгради коцкање модел. — Џејсон П (@cuntycakes123) 16 јануари, 2016 година, Како можеш да кажеш од твит, заклучување на неговата сметка дојде без никакво претходно предупредување од најголемата светска онлајн покер оператор како да се изгради склоплива покер масата. Mo се обидел да соединување со PokerStars претставник преку Твитер.Тој не чини да се прави никаков напредок.беше повеќе од 24 часа, pokerstars сметка се уште заклучен со голем 6 слика сума и без објаснување, она што е до @StarsSupport #couldhavedonemore — Џејсон П (@cuntycakes123) 17 јануари, 2016 година, Така што се случува?Барањето За Ботови Започнува На 1 Ноември, 2015 Година, Ерик Hollreiser, Директор на Корпоративни Комуникации за Amaya Игри и PokerStars, напиша блог насловен како " Сеопфатен План за подобрување на PokerStars Искуство.' Во тој блог пост Hollreiser наведени неколку значителни промени во однос на условите (TOC).Една од нив се однесува на употребата на трети лица софтвер за да им помогне на играчот во нивните процесот на донесување одлуки како да се изгради коцкање стан.

"PokerStars, исто така, планира да се тркалаат нови политики кои ќе ја зајакнат основните елементи на човековите натпревар со ограничување на одредени софтверски програми кои може да се обезбеди нефер предност за некои играчи. "Тоа не треба да биде во врска со кликнување на едно копче, бидејќи собрани статистика ви кажам да.За оваа причина, ние сме на пат да се елиминира многу од овие технолошки предности кои се користат од страна на мал број на играчи." Во времето на објавувањето многу играчи прашање како PokerStars ќе се воспостави кој беше со користење на софтвер од трети лица?Објава на популарната покер форум 2+2, со "TooCuriousso1', сугерира дека пронашле еден начин на обидот да се идентификуваат ботови, и да се создаде побезбедна средина за своите играчи.Објавите во целост: "Сепак, ние бараме снимање на видео на вас играње.На оваа снимка, има неколку задолжителни барања: – на почетокот на снимањето, ние мора да биде во можност јасно да ги видите вашето лице со цел да се потврди вашиот идентитет – Пред да се започне да се игра, мора да ја ротирате вашиот камера 360 степени за да ни покаже сите вашата околина – Ќе мора да почнете вашата игра сесија од празен десктоп компјутер, при што ќе се иницира PokerStars клиентот и влезете во вашата сметка – По најавувањето, мора да се игра редовна седница на твое – Вашата игра седница на масите мора да биде за минимум 70 активни минути – во Текот на вашата игра на маси, снимањето мора да биде доволен квалитет за да се види и да се следат активностите кои се случуваат на вашиот десктоп.Покрај тоа, снимањето мора да го фати вашиот околината вклучувајќи вашиот монитор, тастатура, маус и движењето на рацете – Аудио мора да бидат вклучени во снимањето – мора да се намали износот на одделните видео датотеки.Подолго, континуирано снимки се преферираат – имате 10 дена за да се заврши оваа задача важно е дека вашата игра сесија се спроведува на ист начин како еден од вашиот типичен сесии како вашиот тенденции ќе биде во контраст со својата редовна игра.Мора да снабдување резултира со снимањето на нас преку е-маил.Во веројатно настан на датотеки надминува прилог граници, ве молиме да се користат за споделување на датотеки услугите како Dropbox, Google Drive или било која услуга што сакаат.Ние во голема мера ќе ја напушти оваа опција е до вас.Неуспехот да се следат овие упатства или ако видео е на под-par квалитет, ќе резултат во оваа задача има потреба да се повтори." GoPro Некој?GoPro создателот Ник Woodman може да имате некоја нова лажат.Безбол капи опремени со својот висок крајот технологија може да се на патот напред.Барем еден постер на тема, всушност, се жалеше за тоа да имаат да купите камерата да се усогласат со PokerStars наредби.Назад кон дека Hollreiser блог пост за друг релевантни цитат: "Денес, ние сакаме да се направи јасно е дека линијата ќе бидат подготвени да се зачува покер како битка на wits и тест на срцето.Ова само ќе имаат директен ефект врз мал број на играчи и се надоврзува наша одговорност за да се обезбеди ниво на полето за играње за сите играчи." Се чини дека "мал број на играчи' влоговите се високи парични игра редовни.Повратни информации за да се движите со Ѕвездите е мешан.Има поплаки од неколку маала кои овие директиви overstep приватност граници.Таму се оние кои го изгубиле толку многу вера со Ѕвездите тие се вистински загрижени дека тие ќе ги замрзне сметките и да украде пари.На другата страна на електрична ограда, луѓето се тапкање Ѕвезди на грбот за барем се обидува да направи нешто за да разчиствате добрите момци од лошите роботи.Постои навестување на хипокризијата во воздухот со играчи criticising Ѕвезди за да не делува побрзо на предметот на ботови, и сега criticising нив се однесувале.Ќе се допре до PokerStars претставник за коментар и ова е она што имаше да каже: "PokerStars потребно за спроведување на нашите Услови на Услуга многу сериозно.Тоа е причината зошто ние рутински се бараат дополнителни информации од играчите кои се под сомневање за кршење на нашите правила.Ние спроведе илјадници проактивни коментарите на сметки, секоја година, и некои од овие критики се заврши за играчи кои ние се откријат во текот на нашето истражување се направи ништо лошо.Ние го разбираме тоа е неповолно за играчите да се усогласат со дополнителни барања, но од каде ние имаме причина да веруваме дека играчот може да се скршени нашите правила и можеби нема пари за лажно од други играчи, ние сме должни да се испита како целосно како е можно, со цел да се дојде до точното решение големи победи на покер машини. "PokerStars е се користи како investigatory техники за повеќе од пет години, и ќе продолжат да го прават тоа во иднина.Целосна и сеопфатна истрага е fairest начин за PokerStars да се спроведат нашите правила." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre големи победи на слот машини 2021.