холивуд казино joliet вип салон мени

ресторан im казино баден баден

Прашливи 'Leatherass' Шмит – сега има експлозија од минатото." Тоа е она што Црн петок има направено за покер.Додека некои ѕвезди на играта никнува крилја и пренесен на гнездо, другите биле принудени да останат зад себе и да се хранат надвор од остатоци скриени меѓу сите од сушен до белата работи wedged помеѓу гранките.Во 2007 година, името на Leatherass беше удар во pokers центарот на вниманието, по постигнување на Supernova Елита во само осум месеци.Тој не само мелење надвор часа; тој не па со производство на еден од најубавите усогласени победи го оценувате графикони некогаш виден во покер.Ѕвезда беше роден.Тренерот занимава со врвот сајтови следи како што направи две големи книги 'Третираат Вашата Покер Како Бизнис" и " Не Слушате Фил Hellmuth.' Потоа на врвот на сето тоа исклучување тој беше додаден на списокот на ѕвезди како PokerStars Онлајн Тимот Про.Потоа Црн петок фрлени куп на браун работи на сите глава, и започна со пресврт на настаните што ќе доведе до експлозијата од изминатата прекар.Па што има Шмит се до circa 2013? "Почнав со една цел во умот да се обиде и да се реализира мојот сон да стане професионален играч на голф.Имав срцев удар на возраст од 23 и тоа беше првото нешто што навистина derailed мојот потенцијал за играње голф на највисоко ниво.Јас не можам да кажам дека сум бил некогаш се наменети да се направи тоа, но тоа беше сон и јас бев на раб за некое време.Мислев дека со право пробив јас би имале шанса.Но, претпоставувам дека мојот повик е малку поинаква од тоа холивуд казино joliet вип салон мени. "Потоа околу месец јули или август околности се промениле и јас не бев во можност да продолжи со мојот сон.Тоа беше тогаш дека решив да се посвети на покер уште еднаш.Не до степен што јас го направив пред и кога станува збор за играње волумен, но во студирањето, составувањето на мојот playbook така да се каже, а исто така и доработка некои книга проекти ресторан im казино бад хомбург. "На некој начин, јас мислам дека тоа е добра работа, бидејќи јас сега може да се стави да се одморат {голф} и тоа им овозможува на мене да се фокусира на покер и пишување и reinvented себеси на тој начин." "Јас не толку добро за толку долго, и е правење толку многу пари, дека тоа не се начин на оттргнува вас.Вие не се малку помалку гладни и вашиот фокус промени кон различни предизвици, како што тоа го правеше со голф.Дел од мене сака да го запали сè што имаше на огнот и почнете одново само за предизвикот на тоа.Тоа е како јас многу жедни предизвик.Испивам моето назад кон ѕидот и морале да се изврши е нешто што уживаат во." Она што не го чувствуваш тоа како кога килим беше повлечен од под него во висина на неговата моќ? "Во почетокот тоа не чини да биде дека голем на договор.Седев на големо гнездо јајце, е чувство на мала малку изгорен по тоа што имаат толку многу се случува.Но брзо напред до денес и тоа е влечете.Јас не одам за да се лага.Јас претставуваат Америка Cardroom, и мислам дека тоа е прекрасна опција, но сега јас сум седи пред компјутер и постојат пет игри на $1/2 работи.Мора да се цениме дека тоа е време на празниците, и обично постојат 2-3 пати дека многу игри, но да се оди од размислување можам да се направи $100k месечно со моите очи се затворени за Ѕвезди, пишување книги, играње на WSOP и градење на мојата кариера; за да потоа се врати и се мелење $1/2, $2/4 со некои $3/6, $5/10 кога таа работи.Тоа е тешко.Да се направи работите уште полоши постојат и други играчи исто како мене седат во овие $1/2 игри.Да се игра на некои од најдобрите играчи таму во $1/2 пари се чувствува како, " што по ѓаволите се случува тука?' Но, сето ова го имам сега.Тоа е она што е." Шмит е среќно оженет и горд татко на две деца.Не Црниот петок му овозможи да поминуваат повеќе време со своето семејство? "Тоа беше навистина добар до одреден степен, така да, постојат некои upsides за тоа.Но, во исто време додека јас бев прави многу пари јас не бев случува да седат назад и да се живее надвор неа засекогаш.Како татко на две деца, јас се чувствуваат чувство на одговорност да работат и да се обезбеди за нив.Јас во собата себе за пристоен начин на живот кој не е евтино, и не можете да седат назад и да НЕ се прават пари засекогаш." Како удобно е тој, знаејќи дека еден ден неговиот децата ќе научат дека нивниот татко е професионален покер играч? "Имам досие на успех.Не само во покер, но и во животот општо.Јас не се чувствувам како да сум во покер играч кој е scrapping надвор за живеење, кои престојуваат надвор сите часа во локалната казино.Правам за мојата работа во рамките на разумно пристоен часа, и јас сум горд на она што јас го постигне, па така не е ништо, јас би се сокрие.Но, мојот најголем страв е да се стави многу напор во подигање на деца, па тие можат да прават што сакаат да прават, и тие се сврти каже, " завртка тоа ќе се дојде Татко ми да ме научи како да се игра покер и јас ќе заработи моите пари на тој начин.' "Сакам нив да се излезе и да се бркаат своите соништа." Со игри толку ретко, и не murmurs на покер враќањето во Орегон во скоро време, има Шмит некогаш се смета за поддршка на неговото семејство преку други средства за вработување? "Јас не сум владејачката од еден ден, но јас навистина не сакам.Ако можете да играте покер, и да се игра добро, и живеат од тоа.Постојат многу мал број на работни места што се ова е добро.За да го направите вашиот сопствен распоред, а не да бидат ограничени финансиски, направете свој промоции, не мора да зависи од никого, направете свој часа, патување да игра на турнири, и дека сите нешта – тоа е неверојатно, ако мислите дека за тоа.Дури и ако сте во МАК мора да бидат политички коректни, да бидат на пракса во одредено време и го направи она што другите луѓе ви кажам да се направи доста.Покер е неверојатен начин да го направат вашиот живот и го ценам сето тоа.Па јас не сакате да се направи нешто друго, но тоа зависи од околностите со покер во НАС." Со оглед на сè што се случило, бидејќи Црниот петок, важно е дека Шмит практики она што тој го проповеда и 'ги третира неговите покер како бизнис.' "Лекување на вашата покер како бизнис значи сè.Ако ви се случува да се прави живеење во нешто што треба да се третираат како бизнис.Ако се игра професионална кошарка или голф тоа е бизнис.Да се оди таму и крило тоа секојдневно, и се надевам дека сè оди добро секој ден, е голема грешка.Голема грешка што младите луѓе, особено, се прават рутински.Ако сте лекување на покер како бизнис, тогаш ќе се речиси исклучок од правилото, и ако не се осврнуваат на тој начин, тогаш бог им помогне на вас и на долг рок." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ресторан het arabique слот heemstede.