најдобрите казино во аризона tucson

џет-крак казино pauls долина ред

Додавање на тежина да се IBISWorld поновата тврдат дека општествената игра за развој на седмиот најбрзо растечка индустрија во САД, рапер 50 Cent е teaming со Играта Прикажи Мрежа 's интерактивни изданок на социјалната блек џек игра за Facebook.На (ahem) imaginatively со наслов " 50 Cent е блек џек знаци на хип хоп иконата е првиот обид во социјалните игри сектор. GSN Дигитални вели дека мобилната верзија се очекува да се деби во наредните месеци.Британската социјална игри фирма King.com всушност predates Facebook, туку само направија потег на социјалната мрежа минатата година.И покрај тоа што на крајот на партијата, King.com неодамна помина Електронски Уметности во однос на Facebook популарност.Пазарот мерење услуга AppData сега го става King.com's 10.26 м секојдневно активни корисници врат и деколте со Берлин-базирани Wooga е 10.17m најдобрите казино во аризона tucson.
King.com's врвот игра Меур Вештерка Сага сега има повеќе дневна корисници од дури Zynga е потпис игра Farmville.Тоа, рече, Zynga се уште има commanding доведе во однос на вкупно корисници, контролирање на два пати колку удел на пазарот од својот следните три конкуренти во комбинација.Но Zacconi кажано на Wall Street Journal, дека тој е "не се фокусирани на полагање Zynga.Мојата цел е да се изгради фирма која е водечка во секојдневен и друштвени игри." Ако разликата беше загубен на вас, Zacconi очигледно не вклучуваат игри како покер, блек џек и неговото место во неговата дефиниција на друштвени игри.Како и да е, Gamebrief извршен ДИРЕКТОР Никола Lovell вели дека тоа е moot точка најдобрите казино во тулса оклахома. "На Facebook битка има добиено од страна на Zynga.Мобилен е battleground на иднината." Zacconi изјави дека Ројтерс King.com's сопствен мобилен понуда е readying на launch pad најдобрите казино во тулса ред. "Тоа може да биде во неколку недели, тоа може да биде во три недели.Тоа е во близина, доста блиску, но ние стартување на играта, кога тоа е подготвена.Тоа е лансиран кога тоа е совршен." Постои еден аспект на Zynga е воен план што King.com може да биде подготвена да го имитираат, во која вели Zacconi King.com е размислуваат сопствената иницијална јавна понуда на следната година. "Пазарот се менува многу брзо.Таму ќе биде консолидација и сакаме да имаме војна градите.Ние се подготвуваат компанија." Почетокот на инвеститорите Apax Партнери и Индекс на Вложувања, исто така може да се бараат долго-очекуваниот поврат на нивната инвестиција.Но, ништо не е сигурно, без разлика дали или не вклучувајќи ги и King.com ќе учествуваат во Zynga е самостоен платформа.
"Zynga се случува од тоа да биде игри инвеститорот, еден конкурент, за да се биде платформа.Постојат многу нешта што треба да се разбере во врска со овој потег." Само толку долго како Zacconi не dither премногу долго на ова прашање.Социјална игра облека Winster Inc., која почна животот околу исто време како King.com, има најави дека ќе престане работата на Мај 31. И покрај база на 3m корисници, компанијата изјави SeattlePI.com дека тоа едноставно нема ресурси да се задржи на светлата. Winster, чии игри се вклучени Слот Социјална и Покер Другари, се грижеа да се значително постари муштерии од повеќето социјални игра облека, синхронизирањето себе 'Клуб Пингвин за постарите возрасни'.Погоди Winster беше оној несреќен птица во Март на Пингвините што се јаде со тој печат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre џет-крак казино pauls долина ред.