најдобрите казино во тулса ред

jetbull казино без депозит бонус кодот

Државата-лиценцирани казина во Луизијана објави своите приходи бројки за 2011 година, покажувајќи рамен пораст во споредба со нив година пред.Според државните фигури во извештајот од CBS Пари Види, на државата казина зеде $2.37 милијарда минатата година, што е речиси исти како и за 2010 година најдобрите казино во тулса ред. Сепак, декември е картонче totalled $201.9 милиони денари, што е долу 1.2% од $204.3 милиони евра во истиот месец во 2010 година џет-крак казино pauls долина ред. Кога кршење на бројки нагоре, 13 riverboat казина освои $138.6 милиони евра, додека Harrah ' s во центарот на градот Њу Орлеанс казино зеде во $32.1 милиони евра и четири трката казина освои $31.2 милиони евра.Со оглед на тековната економска клима, дека ain ' t премногу лошо.И ништо е подобро од пад, нели?Во текот во Илиноис, поддржувачи на проширувањето на коцкање се рече дека се работи за "пробив договор" кои би можеле да конечно да го расчисти патот за пет казина во различни градови низ државата, тие што се: Чикаго, Rockford, Езерото Каунти, јужна Кук Каунти и Danville.Претставници на државниот казина, на коњ тркачки индустрија и канцелариите на Гувернерот Туп Quinn и Градоначалникот Rahm Емануел сретнаа во Спрингфилд порано во недела, преговарање последната пречка за добивање на бил потпишан во законот.Разговорите се во тек уште од минатиот месец, но како што објавија од Чикаго Вести Лажичка, тие може да резултира со договор дека не вклучува слот машини на racetracks.Сепак, преговорите не завршена.Директори велат, тие не сакаат неговото место, но тоа е повеќе прашање за наоѓање на опции кои би наместо "дај дербито индустрија повеќе стабилна и достапна на приходите поток извршна страна на судовите", учесниците во преговорите рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre jet2 празници pestana казино парк.