ел дорадо " казино отвори датум

главната les плус форте ау покер

Првата фаза на Tsogo Сонцето е Злато Гребен Град во Ormonde, Јоханесбург, Јужна Африка R640m реновирање, е завршена со отворањето на Salle Privé за одберете VIP играчи.Новиот прилог вклучува VIP домаќин биро, приватни касата установи, приватни интернет пристап, неговото место, игри маси и посветен Baccarat соба.Изградена од земјата нагоре, Privé може да се пристапи од главната казино и паркинг простор.Изградбата почна малку повеќе од пред една година и се состои од казино подот, кој е rejuvenated да се направи повеќе добредојде на гостите.Казино е главната кат има поделби за пушачи и не-пушачите слично и секој дел, вклучувајќи Барни Пушењето Казино, е свежо обоен и длабоко се чистат.Други подобрувања вклучуваат нови основи за слот машини и нови carpeting.Покрај тоа, табели област е целосно overhauled, која вклучува надгради осветлување и décor.Злато Гребен Градот Операции Директор и Сложени Генерален Менаџер, Мајк Страница, рече, "Злато Гребен Град неодамна се прошири своите капацитети преку R630m реконструкција и вклучува нови софистицирани Салон Privé.Со раскошна рецепција, салон и приватни игри соби, Privé гостите, исто така, ќе бидат во можност да се релаксираат и развивам во приватна и луксузен салон додека ужива пијалоци и гурмански оброци од бар.Прво и основно, ние се поставени за да ги подобриме нашите гости искуство каде што е возможно и тоа е неверојатно наградува да внесете Privé и да се види нашата визија за местото на одржување се земе форма.Ние сме во потрага напред за да хостинг нашите играчи во повеќето indulgent на прилагодувања", според G3 Newswire.Еден од Gauteng провинција е омилен казина, Злато Гребен Градот прв отворен во 1997 година и е во процес на трансформација, додека одржување на традиционалната рударски град изгледаат и се чувствуваат.Порано комплетирање вклучуваат отворање на Енергија & Verve ресторан, Магија Компанија, се Покрене Бифтек рамките на една фарма, на Kaya FM сателитски студио, брза храна суд и 12-лејн куглана.Четири нови ресторани, исто така, ќе бидат додадени и се очекува да се отвори од декември, според Инженеринг Вести.Втората фаза на изградба вклучува промени на Златото Гребен Град тема парк, како што се дополнителни вози и реновирање на музејот дел, кои мораа да бидат покренати поради зголемувањето на рудникот вода прашања.Исто така, се вклучени во втората фаза е тема парк е Апартхејдот Музеј, кој ќе вклучува постојан Нелсон Мандела изложба. ел дорадо " казино отвори датум.