колку е коцкање лиценца за томболата

нови казино сајтови без депозит бонус велика британија

Шпански букмејкер Sportium е финализиран спонзорски со шпанската Фудбалска Лига во нивните на-ќе се обидува да го промовира и штити интересите на шпанскиот фудбал.Договорот за првпат беше објавен во август и беше потврдено кон крајот на минатата недела по шпански фудбалски стана зафатен од висок профил натпревар-одредување истражен вклучуваат мал број на тимови во врвот лет La Liga колку е коцкање лиценца за томболата. Sportium и шпанската Фудбалска Лига се согласија да се промовира едни со други, додека тесно соработува за да се спречи нови епизоди на натпреварот одредување од се случува во двете Liga BBVA (La Liga) и Liga Adelante (Segunda Liga).За остатокот од тековната сезона, Sportium ќе биде "службен обложување куќа" на шпанскиот Фудбал Лига и ќе биде промовирана низ сите натпревари од двете лиги, и преку стадион рекламирање и други медиумски канали.Атлетико капетан Gabi зборува од Атлетико Мадрид капетан Гаврил Fernandez е веројатно повеќето висок профил играч embroiled во натпреварот-одредување скандал вклучување на својот стар Вистински Zaragoza тим колку е коцкање лиценца. Fernandez, повеќе популарно познат како "Габи", се соочија со државниот обвинител во четвртокот и наводно го открива степенот на неговата вмешаност, велејќи: "јас го направив она што клубот ми рече да се направи." Gabi беше капитен на Zaragoza назад во 2011 сезона кога сомнителни Zaragoza-Levante натпревар се одржа.Истражителите се издвојувани дека одредени натпревар како да има потенцијално е фиксна, со цел за Zaragoza да остане во La Liga.Претходните извештаи покажаа дека 12 Zaragoza играчи примени вкупно 120,000 евра во деновите што доведува до натпревар и да се користат пари да го платат своите ривали во Levante за согласувајќи се да се фрли на натпреварот колку е коцкање лиценца во јужна африка. Gabi беше одговорна за двете Zaragoza цели во 2-1 игра која обезбедено својата безбедност од испаѓање дека сезона.Ако Zaragoza се прогласени за виновни за плаќање Levante да се изгуби против нив во финалниот меч на сезоната 2010-11, тогаш тоа ќе биде тест на земјата фудбалски власти како да се она што казнување тие ќе се наметне.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нови казино сајтови без депозит бонус велика британија.