најдобрите казино во сиднеј австралија

pokerist texas holdem poker преземете

Има промени на врвот на Forbes Милијардери на Листата оваа година, со Амазон Џеф Безос, за прв пат supplanting основачот на Microsoft Бил Гејтс, како најбогатите човек во светот.Но, кога станува збор за игри, Лас Вегас Песоци Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson останува очигледно постојани тела во врвот на самото место најдобрите казино во сиднеј австралија. Adelson се појавува во #21 на Forbes' слика список на светот супер-богатите, со проценето богатство од $38.5 милијарди долари.Тоа е нето вредност се зголеми за речиси $3 милијарди долари во 12 месеци.Но, додека Macau е подобрена среќата помогнаа Adelson на акциите, неговиот пласман на целокупната листа, всушност, падна надолу од #14 место минатата година.Тоа е затоа што еден куп други милијардери направи дури и повеќе пари отколку Adelson оваа година, или, како Forbes го става, "супер-богатите и понатаму да се побогати, проширувањето на јазот помеѓу нив и секој друг." Списанието се најде има повеќе милијардери од кога било досега, оваа година: евиденција 2,208 на глобално ниво, сега се членови на "Три Запирка Клуб." Имало 259 новодојденците на листа, многу од нив Кинески претприемачи.Галакси Забава основач Луи Че Уо беше до 59 места за #50 на листата, како второ-најбогатата игри милијардер во светот.Двете LVS и Galaxy се доминантни играчи во Макао, светот е најбогатите коцкање центар.Додека Карл Icahn првенствено е инвеститор, тој scooped на трето место меѓу казино tycoons.Неговите игри стопанства вклучуваат Tropicana Забава, Inc., која вклучува казина се наоѓа во Невада, Њу Џерси, Индијана, Мисисипи, Луизијана, Мисури, и Aruba најдобрите казино во такома wa. Icahn неодамна направи вести за продавање на своите интереси во челик цена чувствителни на акции само неколку дена пред Претседателот Трамп најави 25 проценти тарифа на челик увоз, и дојде во #73 севкупниот на листата, со богатство од $17.5 милијарди долари.Веднаш до е Јохан Граф, основач и извршен ДИРЕКТОР на Австрискиот игри опрема производител Novomatic AG.Со проценета нето-вредност од $8.1 милијарди долари, тој е на 186th најбогатите човек во светот според Forbes.Многу подалеку надолу на листата, ќе најдеме друг човек кој е направен вести за сите погрешни причини неодамна.Акции на Стив Wynn е Дин Места има преземено тепање во последниве недели, поради низа на сексуален напад наводите против казино име магнат.Но изненадувачки, тој е всушност побогатите човекот отколку што беше во минатата година е слика, со $3.4 милијарди долари се проценува дека среќата трае него да го 679th место во листа.И покрај превирања во рамките на компанијата, Дин Летувалишта на акциите е релативно здрави, благодарение на кои пак да се врати Macau игри на пазарот, каде што тоа е еден од само шест компании да се одржи профитабилен коцкање концесии. pokerist texas holdem poker слободен чипови.