можете да го користите лажен документ за идентификација во казино

коцкање и семејството двонасочен

Штотуку помина Индијана DFS сметка ја стави државата за вториот знак во законот мерка да се регулира дневниот фантазија спорт, по Вирџинија е доведе порано во Март.Индијана Гувернерот Мајк Pence, не ентузијастички поборник на Сенатот Бил 339, rubberstamped на нула час, минути пред Велигден пауза, по што таа ќе стане закон како и да е, откако бил одобрен со големо мнозинство од страна на државните Куќи можете да го користите лажен документ за идентификација во казино. DraftKings, на DFS лидер на пазарот, не беше изненадувачки среќни да имаат право на своја страна, особено по последните битки и да се затвори во Државата Њу Јорк можете да го користите лажни и во казино.

"Денес, Индијана стана уште една држава да се стави во место со внимателен и соодветна законска рамка за заштита на правата на фантазијата играчи," компанијата изразени во официјална изјава можете да го користите лажен документ за идентификација за да влезам во казино. "Ние се заблагодарам на Гувернерот Pence за неговото лидерство и застапување и се надева дека и другите држави низ земјата ќе го следат Индијана водството." Законот го ограничува секојдневно фантазија спорт да професионален спортски сам, забрана оператори од нуди натпревари да Индијана жители врз основа на катедралната фудбал и кошарка.Тоа се утврдува законската возраст за учесниците во 18 и утврдува правилата за заштита на потрошувачите, како што се забрана на вработените на DFS сајтови, како и нивните блиски членови на семејството, од кои се натпреваруваат во игри.Тоа, исто така, бара сајтови да се изолирам корисниците на средствата од работењето на фондовите, и го прави DFS сајтови предмет на годишни ревизии.Сенатот Бил 339 воспоставува ново регулаторно тело, Платени Фантазија Спорт Поделба, под капата на Индијана Игри Комисија.Сајт операторите ќе мора да плаќаат првичната регистрација такса од $50,000, која критичарите веруваат дека ќе цена помалите оператори од пазарот.Во меѓувреме, во Масачусетс, јавниот Обвинител Maura Healey е составен збир на протоколи за DFS коцкање и семејството двонасочен. Healey има претходно рече дека Масачусетс жители "не треба да бидат загрижени" дека тие се прекрши законот кога тие да се вклучат во натпревари.Бостон-базирани DraftKings се гледа како на нешто на домашните успешна приказна во државата.Заливот Државата е дури и размислува нуди свој DFS натпревари како дел од плановите за преземање на својата лотарија онлајн.Како Индијана, Healey е правилата ќе бар игри врз основа на колеџ или аматерски спорт, но законската возраст е повисока, поставен на 21 коцкање и стапка на криминал статистика. Во меѓувреме, играчи кои сакаат да поминат повеќе од 1.000 долари секој месец ќе биде потребно за да се обезбеди разумен доказ дека тие можат да си дозволат да го стори тоа.Масачусетс, исто така, ќе забрануваат искусни играчи од запишување "почетник" ниво натпревари.На друго место, во Мериленд, на законодавната власт одлучи дека прашањето на нацрт-да или не да се нацрт?може да оди на јавно гласање.Минатата недела, Сенат се донесе законот кој ќе ги споделите со јавноста се одлучува за судбината на индустријата во Чесапик Држава.Под претпоставка дека тоа е одобрен од страна на Домот на Делегатите, гласачите ќе добијат каже во ноември. коцкање и добивање на хипотека.