она што го замени stardust казино

листа на слот машини на winstar казино

По Baidu, Пекинг го постави своето место на нова цел: онлајн игри.Министерството за Култура, наводно, предупреди 26 онлајн игра оператори да ги решат своите права, кои вклучуваат работи забрани игри и неуспехот да се користи во реално име регистрации, меѓу другото, според државната новинска агенција Xinhua.На овие група, 16 групи се испита со текот на онлајн игри, кои вклучуваат порнографија, коцкање и содржина "против социјалната етика." Операторите се, исто така, се обвинети за неуспехот да ја информира јавноста пред суспендирање на играта како и неуспехот да се воведат мерки со кои ќе се спречи малолетници од "да стане зависен од своите игри." Според податоците на државниот вести штекер, "онлајн игра оператори мора да се спречи, малолетници од играње премногу долго, со мерки како што се намалување или дури и invalidating нивната игра добивки по одреден број на часови." Изјава од министерството добиени од новинска агенција рече: "Бизниси мора да ги учат своите лекции ги исполнуваат своите обврски, подобрување на нивните сопствени авто-цензурата и да работат на своите бизниси, во согласност со закон." Пекинг власти неодамна започна нова рунда на чистка на нелегални онлајн активности, што резултираше во јавен срам на пребарувач гигант Baidu.Кина е водечки пребарувач е оперативен под будното око на Пекинг органи по коцкање промоција скандалот што изби уште во јули, кога медиум истрча извештај детали како онлајн обложување оператори киднапиран корпоративни ад линкови на пребарувачите сајт, испраќање на корисници кои кликнале на линкот за да го неовластено коцкање сајтови наместо компаниите рекламите тврдеше дека за да се промовира.Во времето, Пекинг официјални лица им даде компанија шамар на зглобовите и листа на "to-do" работи, вклучувајќи можеби и поднесување кривични пријави против вработените кои тие мислат дека е одговорен за рекламирање boo-boo.Компанијата, исто така, беше потребно да се биде повеќе одговора за јавни жалби, и да дава навремена повратна информација.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што го замени stardust казино.