саб казино бонус senza deposito

oneida главниот казино green bay wi

Во оваа недела Повикување На Часовникот, Ли Дејви носи до брзина на Троја Quenneville е неверојатна Карибите работи; поранешен PokerStars вработен бега каша, и Брајан Хестингс пакети во, посакувајќи чаша знак.Прашав еден познат покер играч за мислење на Дејвид Baazov планови да купат PokerStars оваа недела саб казино бонус senza deposito. "Кој е Давид Baazov?" Дојде одговорот.И, тој е поранешниот Крал на Онлајн Коцкање, кои предводени Amaya Игри е $4.9 милијарди купување на PokerStars.Круна бил однесен далеку од него по некои важни закон тип на луѓе дознав дека Дејвид понекогаш би сакале да се зборува за својот бизнис на семејството вечера табела.Накурчени за целата круна и кралот прашање, Baazov лево Amaya да се направи својата работа, и дел од сопствената работа излезе да биде со задебелени букви во план да купи PokerStars се врати од Amaya и да се сврти назад во компанијата дека секој сакаше пред да го уништи тоа за секого.И оваа недела, ние дознавме дека Baazov добиле некои витални писма со зборови како "задолжителен" и "еднаквоста" врежана во злато лист кој е наводно во вредност од £3.4 милијарди долари.Тие букви се осигура дека Goldenway Капитал и Главата & Рамената Глобален Инвестициски Фонд се веднаш зад неговиот обид да поседува најголемата онлајн покер соба во светот.Морам да бидам искрен, јас мислам дека целата deposed кралот нешто е испратена Baazov малку ментална.Мислам, зошто би компанија која прави шампон бидат заинтересирани за стекнување на покер соба?Португалија, Награди, Прага и Павле Тејт Во други PokerStars поврзани вести, тие го освои EGR Оператор на Годината награда за третиот последователни година.Мислев дека изборот на наградата беше малку чудно со оглед на услуги на клиентите flak тие го добиле минатата година и се допре до некои покер играчи да побара мислење.Тоа е она што имаа да го кажат овде.Поранешниот PokerStars плаќања директор, Павле Тејт, беше во предниот дел на клунот на оваа недела.Тејт беше еден од 11 луѓе обвинет од страна на американската влада за време на целиот Црн петок работа (покер еден, не Божиќ шопинг еден).Тејт беше свртена нагоре до пет години во затвор за својата улога во помагањето PokerStars претендираат онлајн покер плаќања немаше ништо да се направи со онлајн покер.Клунот не го гледаат она што сите гужва беше во врска и му нареди да плати $119,000 и му рекол да се добие на неговиот велосипед.Тоа беше, исто така, неделата дека PokerStars официјално се врати на португалски пазарот oneida нација казино пукање во висконсин. Serviços де Regulação e Inspeção де Jogos (SRIJ) предадени Ѕвезди дозвола за понуда за турнири и NLHE и PLO парични игри, но во рамките на еден прстен-оградена пазарот.Овој пат тие, исто така, да се вратат со онлајн казино нуди блек џек и француски рулет.На Троја Quenneville Ефект; Unibet Дами Битка Кралската; ShareMyPair од нив да се Види Во последното издание на Повикување На Часовникот јас ти донесе до брзина на Niall Фарел е победа на Светот Покер Турнеја (WPT) Карибите Главниот Настан.И, никогаш не се случува да Adam & Eve тоа, но lad кој завршил втор за $220,000 доцна regged на partypoker Милиони и освои првата награда од $400,000 oneida нација њујорк казино. Неговото име е Троја Quenneville, и јас го прашав добрите дали тој успеал да се најде оптимална состојба на протокот или само што влегов среќа.Прочитате во врска со тоа тука.На Стокхолм-листата онлајн покер оператор, Unibet, беа на мисија да го привлечат повеќе женски играчи за да се игра оваа недела благодарение на нова промоција.На Unibet Дами Battle Royale ќе се одржи во Unibet Отвори Букурешт, и јас се зборува за вредноста на Дами Само настани токму тука.И заокружувањето на оваа мала дел на неделникот круг-up е приказна од ShareMyPair.Оваа недела, основачот, Стив Милер, објави плановите да понуди играчи можност да го претставува брендот ако тие можат да блесне во 2017 од нив да се Види кампања слични на WPT верзија минус стотици илјади долари во промо видео.Еден заокружен Од Азија Две приказни од Далечниот Исток.Првиот вклучува Кинески e-commerce гиганти Alibaba и нивниот обид во прекрасен свет на покер преку Меѓународната Покер Турнеја (IPT).Според Кинеската извор на вести DZP.com, Alibaba Спортски група ќе организира настани во Азија, Северна Америка и Европа, и ветување на рака од $7m во награди, вклучувајќи $200,000 првата награда во нивниот прв настан закажан за Шангај.На IPT, исто така, ќе биде домаќин на Мостот и Шаховски натпревари, иако морам да бидам искрен, ми Мандарина е малку rusty.Тоа ќе биде интересно да се види како IPT добива во Шангај.Минатата недела, еден Азија Покер Лигата (APL) настан беше киднапиран од страна на локалните функционери по лиценцирање проблем.Ајде да се надеваме на IPT се забележуваат оние кои јас и преминал оние т.Најдоброто од Остатокот Мајстори Класичен на Покер (MCOP) се одржа оваа недела.Играчите на чело на холандскиот град да се игра покер, да добијат камења и случајно заврши во бордел.Хаким Zoufri освои Главниот Настан за €275,608, и поранешниот MCOP шампион Ное Boeken освои High Roller за €217,069 oneida главниот казино green bay wi.

Чарли Carrel направи конечната табела на двата настани завршувањето на деветиот во Главниот Настан и второпласираниот во Висока Ролери.На Grosvenor Велика Британија Покер Турнеја (GUKPT) влечат надолу завесата на успешна 2016 година со нивниот годишен Гранд Финалето На Поб.Насловот и г 132,380 во парите завршија во џебот на Марк Рајт.И конечно, PokerNews се раздели начини со нивните писател Марти Derbyshire по тој напиша оп-ед, укажува на тоа дека се професионални покер играчи не се вклопуваат да се чипка општество чизми.Дел од играчите сакаше отпуштен, и тоа изгледа како PokerNews должен.Тука се моите мисли на многу застрашувачки нешто за сите на покер медиуми.Јас речиси заборавив.Брајан Хестингс, кој еднаш ја освои $4 милиони во четири часа играње покер, мора да се читаат Derbyshire е op-ed пред PokerNews влечат надолу.Тој има спакувани сето тоа да биде подобро улога модел за општеството со отворањето на чај продавница.Време дами и господа, ве молам.Некој повикал на часовникот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тоа е покер де reinas.