табела де jardin finlandek geant казино

близнаци слот ѕид монтирани shelving

Пари-подјармат Атлантик Сити е обложување на аркадни игри, со цел да примами millennials кои покажаа подготвеност да ја посетите казина за барови и клубови, но не се многу заинтересирани во слот машини.Њу Џерси е коцкање всушност мека неодамна беше воведен за да "Опасност Арена," вештина-базирани коцкање, кои ги комбинира во забава, ангажираност, и возбудата на видео игри, esports, и коцкање.За прв пат дебитираше во Harrah ' s во средата, според вести веб-сајт CBS Philly.Опасност Арена е првата личност акциона игра – слични на PC, Xbox, или Playstation – каде што треба 45 секунди да го погодил пословичен лошите момци.Играчи може да победи меѓу $1 и $5,000 на видео игри. "Има 10 илјади мапи во играта," GameCo извршен ДИРЕКТОР Blaine Graboyes објасни. "Ние имаат патент на математички модел кој ги контролира играта и тоа функционира многу слично блек џек – дури и најдобрите блек џек или покер играч во светот понекогаш добива договор дека нема да им дозволиме да победат на највисоко можно исплата." Тој истакна дека Атлантик Сити е првиот игри дестинација во НАС за да се добие игри познат како видео игри машини.Настрана од Harrah ' s, Цезар Атлантик Сити и Bally е, исто така, ќе се воведе игра создадена од страна GameCo табела де jardin finlandek geant казино. Inc., кој државата Поделба на Игри за Спроведување на одобрени во октомври табела де craps на vendre. GameCo очекува да биде во повеќе казина во следните 6 месеци.Дејвид Rebuck, директор на игри за спроведување на поделба, имаше порано рече дека тие се задоволни "дека напорите на GameCo и поделба на персоналот кулминирале во оваа вештина-базирани видео игра да стане достапна во Атлантик Сити пред да било друга јурисдикција и во Соединетите Држави." Цезар Забава Регионални Претседателот на Рик Mazer рече дека тие се надеваат дека аркада стил машини во Harrah ' s ќе биде во можност да се привлечат следната генерација на казино клиенти, кои израснале играње видео игри табела де jardin алуминиум geant казино. "Мислам дека слот производители сфати дека постои потреба да се развива од традиционалните базирани игри на нешто што е повеќе возбудлив и вештина базирана за оваа помладата публика која доаѓа на возраста," Mazer рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre близнаци слот ѕид монтирани shelving.