низок профил

4 слики 1 зборот одговори слот машина

Една година-долга истрага води до идентификација на милиони долари, наводно, се laundered преку Пониски Копното казина резултираше со апсење на девет лица од страна на полицијата во Канадската провинција Британска Колумбија, според покраината банда task force.ПС Вести Британска Колумбија извештаи дека во Мај минатата година истражувачите почна истрагата, кога според нив тие утврди дека членови на наводниот криминал организација одговорна за неколку нелегално коцкање куќи беа помагање на дрога трговците со перење пари, како и да се вклучени во киднапирање, заем sharking, и изнудување, рече Кевин Hackett, Помошник на Комесарот на Комбинираните Сили Посебни Спроведување Единица (CFSEU).На CFSEU е нов Заеднички Нелегални Игри на Истражен Тим спроведе истрага.Меѓу неговите членови се провинциската влада Гејминг Политика и Спроведување на Гранка.Во вторникот наутро вести конференција, Hackett им кажал на новинарите, "Тоа е безбедно да се каже дека ние сме во потрага на милиони долари" се laundered." Наводната криминална група, истражувачите велат, има врски во текот на Канада, заедно со Кина и други земји низок профил. Hackett, изјави дека нелегалните игри на среќа, перење на пари и кредит sharking се направи за да биде атрактивен извор на приход за организиран криминал.Тој рече, "Клиенти кои ги користат овие услуги треба да бидат свесни дека често пари се предвидени за нив е од нелегална активност, а со кои користење на овие услуги обезбедува финансиска поддршка за криминалци и средства за нивните нелегални претпријатија и операции," според СРД новинска агенција.Меѓу ограничени информации, обезбедени од страна на Hackett во однос на идентитетот на лица кои биле уапсени, беше дека ниту еден од деветте се во притвор и нема пријави се поднесени.Тој не се каже, меѓутоа, дека меѓу можните трошоци се брои поврзани со трговија со дрога, перење на пари, да се биде дел од некоја криминална организација, и приносите од криминал.Многу малку, всушност, е откриена од страна на истражните органи во врска со наводната криминална истрага, според извештајот.Службеници, наводно, објаснувајќи дека истрагата е во тек и повеќе апсења се очекуваше.Во која казина наводно перење пари се одржа не беше откриена од страна на Hackett, кој рече дека само што три или четири нелегално коцкање куќи беа идентификувани еден слот radeon rx 550.
Hackett додаде дека најмалку една од три или четири наводно нелегално коцкање куќи се наоѓа во градот на Ричмонд и тоа беше, наводно, бараат од страна на службеници за претрес во рака за во понеделник навечер.Позната по своите Азиски влијанија, Ричмонд е дом на Меѓународната Будистички Храм, сложени личи Пекинг е Забрането Град, Златниот Село област, и Ванкувер Меѓународниот Аеродром.Во текот на истрагата, шест домови во вкупно биле претресот и службеници имаат наводно запленети компјутери, парични средства и банка нацрти, дрога реквизити, мобилни телефони, и неколку луксузни возила, оној кој беше опремена со скриена преграда. 4 слики 1 зборот казино чипови бебе.